Serie A : Βαθμό στο 90+4′ για την Ουντινέζε! (vid)

¨Σοκ” στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για την Αταλάντα, που κρατούσε στα χέρια της μια πολύτιμη νίκη.

Η Ουντινέζε με γκολ του Μπέτο στο 94′ πάγωσε την Αταλάντα στο Μπέργαμο για την 9η αγωνιστική της Serie A και πήρε την τρίτη διαδοχική της ισοπαλία (1-1) στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Ούντινε είχε την καθολική υπεροχή στο α’ ημίχρονο απειλώντας με τους Ουντότζι, Μολίνα, Σαμίρ και Μπέτο. Στο τελευταίο κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου, η Αταλάντα ανέβηκε έχοντας δοκάρι στο 39′ με τον Ίλισιτς. Στην επανάληψη, οι παίκτες του Γκασπερίνι αφού έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Ίλισιτς στο 48ο λεπτό, προηγήθηκαν οκτώ λεπτά αργότερα με τον Μαλινόφσκι (56′). Στο 78′ μάλιστα ο Ουκρανός απείλησε και για δεύτερο τέρμα.

Και αφού δεν κατάφερε η Αταλάντα να καθαρίσει το ματς, ήρθε η τιμωρία στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από την ομάδα του Λούκα Γκόττι, με την κεφαλιά του Μπέτο να καταλήγει στα δίχτυα του Μούσο, ο οποίος έκανε κακή έξοδο.

Αταλάντα (Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι) : Μούσο, Πετσέλα, Ζαπακόστα, Παλομίνο, Λοβάτο, Φρόιλερ, Ντε Ρουν, Ίλισιτς (64′ Μίραντσουκ), Μαλινόφσκι (86′ Σκαλβίνι), Πάσαλιτς (76′ Κουπμάινερ), Ζαπάτα (64′ Μουριέλ)

Ουντινέζε (Λούκα Γκότι) : Σιλβέστρι, Ουντότζι, Σαμίρ, Μπεκάο, Νούτινκ (82′ Φορεστιέρι), Λάρσεν (76′ Σόπι), Μολίνα (64′ Σούσετς), Μακενγκό (64′ Αρσλάν), Γουάλας, Πουσέτο (76′ Σάμαρτζιτς), Μπέτο