Bundesliga : “Βροχή” τα γκολ από τη Μπάγερν, ξανά νίκη για την εκπληκτική Φράιμπουργκ (vids)

Άλλη μια ποδοσφαιρική…παράσταση από τη Μπάγερν Μονάχου, αυτή τη φορά στην πρωτεύουσα της Γερμανίας.

Στο Forsterei της Ουνιόν, η ομάδα του Νάγκελσμαν δεν είχε…όρεξη για αστεία και με πέντε γκολ, έφτασε σε μια ακόμη άνετη νίκη. Τα δύο πρώτα γκολ πέτυχε ο Λεβαντόφσκι (15′ με πέναλτι και 23′) για να τον ακολουθήσει δέκα λεπτά μετά ο Λιρόι Σανέ.

Λίγο πριν το ημίχρονο, Γκίσελσμαν μείωσε για την ομάδα του Βερολίνου, όμως στο 60′ ο Κομάν έριξε τους τίτλους τέλους στο ματς.

Στο 65′ η Ουνιόν αντέδρασε ξανά με το γκολ του Ριέρσον, όμως η Μπάγερν σκόραρε ξανά, αυτή τη φορά με τον Μίλερ στο 79′.

Την ίδια ώρα, η Ντόρτμουντ με τα γκολ των Αζάρ και Τίγκς επικράτησε με 2-0 της Κολωνίας, ενώ με το ίδιο σκορ η Βόλφσμπουργκ επέστρεψε στις επιτυχίες, “δραπετεύοντας” από την έδρα της Λεβερκούζεν,

Άλλη μια νίκη για τη Φράιμπουργκ (3-1 την ουραγό Γκρόιτερ Φιρτ) που παραμένει σταθερά στην τρίτη θέση, τρεις βαθμούς πίσω από τη Μπάγερν και δύο από τη Ντόρτμουντ, ενώ η Μάιντς πήρε το “διπλό” στο Μπίλεφελντ και ανέβηκε στην 5η θέση της Bundesliga.