B ΕΠΣ Ημαθίας

Β ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος) Πρωτιά για τον ΠΑΣ Λευκαδίων, ισόπαλο το ντέρμπι στο Ζερβοχώρι (σκόρερς, βαθμολογία, φύλλα αγώνος)

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις στη σημερινή 4η αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο της Β Ερασιτεχνικής.

Ο πρωτοπόρος ΠΑΣ Λευκαδίων επιβεβαίωσε πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση στο ξεκίνημα της σεζόν, καθώς πέρασε νικηφόρα και από τη Ραχιά. Το γκολ του Νίκου Πατσιαβούρα στο 5ο λεπτό, έφτασε στους “κυανόλευκους” που νίκησαν την ΑΕΠ Βέροιας και έφτασαν τους 10 βαθμούς.

Ισόπαλο έληξε την ίδια ώρα το ματς στο Ζερβοχώρι. Ο Ολυμπιακός Νάουσας προηγήθηκε στο 5ο λεπτό με τον Σαμαρά, όμως ο Άτλας ισοφάρισε στο 32′ και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Ωστόσο το δεύτερο 45λεπτο δεν είχε γκολ και έτσι ολοκληρώθηκε 1-1.

Σημαντική νίκη για την Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας, η πρώτη για φέτος. Οι Γιώργος Ορφανίδης και Χάκα πέτυχαν τα γκολ των γηπεδούχων, ο Χάρης Παραστατίδης για τον Κεραυνό, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δύο χαμένα πέναλτι τα οποία απέκρουσε ο Λίκα!

Τέλος στον Άγιο Γεώργιο, ο Απόλλων έφτασε τα 13 γκολ κόντρα στον Ερμή Τριλόφου, στο σκορ της χρονιάς μέχρι στιγμής στα πρωταθλήματα της Ημαθίας.

Stats Tip : Σημειώθηκαν συνολικά 20 γκολ από 15 ποδοσφαιριστές, σε τρία ματς. Δεκατρία (13) από αυτά επιτεύχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και μόλις δύο (2) στο δεύτερο. Συνολικά στο πρωτάθλημα έχουν σημειωθεί 57 τέρματα σε δεκαπέντε (15) παιχνίδια, τα οποία έχουν πετύχει συνολικά 32 παίκτες.

Τα φύλλα αγώνα :

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – Ερμής Τριλόφου  13-1 (5′ Τουλουμτζής, 15′-84′ Γερμάνης, 17′ Μαγγίζης, 19′-29′-36′ Τσιότσιος, 21′ Στολτίδης, 28′ Τζήμας, 61′ Τσουλχάι, 63′-65′-71′ Σαρκατζής / 44′ Καρανάτσιος)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Νησελίτης, με βοηθούς τους κ.κ. Γκόγκα και Πιπερίδη

Απόλλων Αγίου Γεωργίου : Κωνσταντινίδης, Ορφανίδης Ι. (46′ Σαρκατζής), Εμμανουηλίδης, Στολτίδης (46′ Λιανός), Γκάνιος, Ντρίζι, Γερμάνης, Τσιότσιος (46′ Σπυριδωνίδης), Τζήμας, Μαγγίζης (46′ Τσουλχάι), Τουλουμτζής (46′ Μουχτάρης)

Ερμής Τριλόφου : Φύκατας, Πιτούλιας, Μίχος, Κουϊρουκίδης, Παπαδόπουλος Α., Καμπίσιος, Πετεινάρης, Πρυμίδης, Δημητριάδης, Κοτσαγκόγκος (46′ Κατάνας), Καρανάτσιος

Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας – Κεραυνός Επισκοπής  2-1 (37′ Ορφανίδης Γιωρ., 58′  Χάκα / 68′ Παραστατίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαυρίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Μπέκα και Μπογιατζόγλου

Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας : Λίκα, Παπαδόπουλος, Σαΐπι, Σιδηρόπουλος, Κώτελης, Κρεμλίδης, Μπερτούφι, Τάνης, Ορφανίδης Γ., Χάκα (87′ Οργιανέλης), Χωραφαΐδης (74′ Ορφανίδης Γ.)

Κεραυνός Επισκοπής : Κερμανίδης, Ιωαννίδης Θ., Μουζάκι, Χατζηιωαννίδης, Τσιμπράκου, Χαλντέντα, Δήμου, Ντατσής, Στυλιανού, Παραστατίδης, Καρυπίδης Η. (72′ Δημητρίου)

Άτλας Ζερβοχωρίου – Ολυμπιακός Νάουσας  1-1 (32′ Παντζαρτζίδης / 5′ Σαμαράς)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Χρυσάνης, με βοηθούς τους κ.κ. Κιρμανίδη και Αργυρίου

Αποβολή : Σιδηρόπουλος (76′)

Άτλας Ζερβοχωρίου : Γαϊτανίδης, Πρόιος, Τηλκερίδης Π., Παντζαρτζίδης, Αμπαρλής (87′ Τηλκερίδης Δ.), Διαμαντίδης, Μήτρου Π., Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Κολοκοτρώνης, Κεχαΐδης (70′ Μήτρου Σ.)

Ολυμπιακός Νάουσας : Σαράντης, Μπλιάτκας Α. (46′ Μήτσικας Π.), Λένος, Μπλιάτκας Ι. (89′ Σερδαρίδης), Μήτσικας Αν., Κωνσταντινίδης, Δ., Ταχυδρομίδης, Σαμαράς, Μήτσικας Αλ., Σάκκος (48′ Βαρβέρης), Χαρατσίδης

ΑΕΠ Βέροιας – Λευκάδια  0-1 (5′ Πατσιαβούρας)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μελτζανίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Κωστογλίδη και Χαραλαμπίδη

ΑΕΠ Βέροιας : Παναγιωτούδας, Χολέβας, Κουκλιανιώτης, Αθανασιάδης, Ακριβόπουλος (83′ Χονδροματίδης), Γκουτζιλίκας (53′ λ.τ. Σαμαράς), Αλαμπουρινός, Παπαγεωργόπουλος, Καμαριώτης (46′ Παπαδόπουλος), Χατζηαντωνίου, Πέτκος (59′ Κουτσαντάς)

Λευκάδια : Μερκουράκης, Σκαρλάτος, Τσιμενίδης, Γαϊτανίδης (46′ Μπόφτσης), Κοσμάς, Δρενοβιάδης, Δημητρούσης, Τουγγελίδης (89′ Μισαηλίδης Π.), Πατσιαβούρας, Καϊσίδης, Αμανατίδης Σ.

Ρεπό : Εθνικός Ράχης