LaLiga : “Στοπ” στο σερί της Σοσιεδάδ έβαλε η Μπιλμπάο, νίκη-ανάσα για τη Χετάφε (vid)

Τη νίκη μέσα από τα χέρια της έχασε η Σοσιεδάδ, ωστόσο βρέθηκε ξανά στην κορυφή της LaLiga.

Η ομάδα του Ιμανόλ Αλγκουαθίλ κρατούσε το υπέρ της 1-0 χάρη στο πέναλτι-γκολ του Ίσακ στο 58′, όμως η Αθλέτικ, που έπαιζε μάλιστα με παίκτη λιγότερο από το 84′ λόγω αποβολής του Ινίγο Μαρτίνεθ, κατάφερε να φύγει με τον βαθμό από το Reale με τέρμα του Μουνιαΐν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Λίγο νωρίτερα, η Χετάφε πανηγύρισε την πρώτη νίκη μετά από 11 αγωνιστικές στην Primera Division! Με δύο γκολ του Ουνάλ, νίκησε την Εσπανιόλ (είχε ισοφαρίσει στο 38′ με τον Σέρχι Γκόμεζ) και έφτασε τους έξι βαθμούς, όσους και η Λεβάντε, που αγωνίζεται αύριο με τη Γρανάδα.