Κύπελλο ΕΠΣ Ημαθίας

ΕΠΣ Ημαθίας : Με δύο γκολ στο τέλος η πρόκριση του ΓΑΣ Κοπανού

Δύσκολος αντίπαλος αποδείχτηκε για τον ΓΑΣ Κοπανού ο Κεραυνός Επισκοπής, στο ματς που ολοκλήρωσε τη φάση των “16” του Κυπέλλου Ημαθίας.

Το συγκρότημα του Χρήστου Μποζίνη, ο οποίος αντιμετώπισε την ομάδα από την περιοχή που κατάγεται (και έχει προπονήσει στο παρελθόν), επικράτησε με 2-0 στο Δημοτικό Γήπεδο Επισκοπής και προκρίθηκε στα προημιτελικά του θεσμού, όπου θα αντιμετωπίσει το Μακροχώρι σε διπλούς αγώνες.

Οι γηπεδούχοι έβαλαν δύσκολα στους “κιτρινόμαυρους” καθώς κράτησαν το μηδέν για 76 λεπτά, όταν ο Δημήτρης Στογιάννης έλυσε τον…γόρδιο δεσμό και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Το γκολ που ουσιαστικά “κλείδωσε” την πρόκριση για τον ΓΑΣ σημείωσε ο Σωτήρης Ορμανίδης στο 89ο λεπτό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Παπαδάκης, με βοηθούς τους κ.κ. Μπέκα και Σαμαρά.

Κεραυνός Επισκοπής (Ζάχος Ορδουλίδης) : Κερμανίδης, Χατζηιωαννίδης, Καρυπίδης Μ., Τζιμπράκου, Μουζάκι, Χαλντέντα (86′ Αντωνίου), Ντατσής, Στυλιανού, Ιωαννίδης, Δήμου, Δημητρίου

ΓΑΣ Κοπανού (Χρήστος Μποζίνης) : Ορμανίδης Α., Στογιάννης Α., Μποζίνης Κ., Γκιούλα, Τζιβάρας, Ορμανίδης Σ., Ίντος Ε., Στογιάννης Δ., Χατζηπαυλίδης (46′ Λύτης), Κωστογλίδης (68′ Κότσαλης), Οικονόμου Χ. (55′ Σπανός)