Premier League : “Γκέλα” της Τσέλσι κόντρα στη Μπέρνλι, πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Νόριτς (vids)

Μεγάλη βραδιά για τη Μπέρνλι, που κατάφερε να φύγει αλώβητη από το Στάμφορντ Μπριτζ και να πάρει βαθμολογική ανάσα. Σπουδαία νίκη και για την Πάλας, “έσπασε το ρόδι” στο πρωτάθλημα η Νόριτς!

Έκπληξη στο Λονδίνο για την 11η αγωνιστική της Premier League! Η Μπέρνλι, με κολ του Ματέι Βίντρα στο 79ο λεπτό, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στην έδρα της Τσέλσι και να πάρει έναν ανέλπιστο ομολογουμένως βαθμό. Οι “μπλε”, στο χειρότερο παιχνίδι ίσως για φέτος, είχαν προηγηθεί στο 33′ με τον Κάι Χάβερτζ.

Σημαντικότατη νίκη και για την Κρίσταλ Πάλας, που “έσπασε” το νικηφόρο σερί της Γουλβς. Και τα δύο γκολ των Λονδρέζων στο δεύτερο ημίχρονο (61′ Ζαχά, 78′ Γκάλαχερ), την ίδια ώρα που Νόριτς (μπήκε ως αλλαγή ο Γιαννούλης, στον πάγκο ο Τζόλης) κατακτούσε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα χάρη στο 2-1 επί της Μπρέντφορντ.