Bundesliga : Κανονική…απόδραση στο 90+4′ για την Άιντραχτ! (vids)

Η Άιντραχτ είδε τη Γκρόιτερ Φιρτ να την ισοφαρίζει στο 90+2′ όμως μπόρεσε να αποφύγει τη γκέλα στην έδρα της ουραγού, με τον Μπορέ να χαρίζει το τρίποντο στην ομάδα της Φρανκφούρτης βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα στο 90+4′.

Χρειάστηκε μάλιστα να σκοράρει όπως και στο Φάληρο στις καθυστερήσεις του αγώνα για να φύγει με τη νίκη και να αποφύγει τα δράματα. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους να υπερέχουν στους περισσότερους τομείς της στατιστικής όχι όμως και στο γκολ, με το 0-0 να μένει μέχρι τη στιγμή που οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε, η ομάδα του Γκλάσνερ ανέβασε αισθητά την απόδοσή της και έχασε ευκαιρίες, για να γίνει το 1-0 στο 75ο λεπτό από τον Ρόντε που εκμεταλλεύτηκε ασίστ του Καμάντα και αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων.

Ωστόσο, η Γκρόιτερ Φιρτ δεν πέταξε λευκή πετσέτα και έφτασε στην ισοφάριση στο 90+2′ με τον Ίτεν, με τον δεύτερο μόλις βαθμό της στη φετινή Bundesliga να αποδεικνύεται όμως όνειρο… χειμερινής νυκτός, καθώς στο 90+4′ “χτύπησε” ο Μπορέ, που αξιοποίησε ασίστ του Εντικά για να δώσει το τρίποντο και να οδηγήσει τους αετούς στη 14η θέση της βαθμολογίας.

Στο παιχνίδι που διεξήχθη νωρίτερα χρονικά, Κολωνία και Ουνιόν αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 86′ χάρη στο γκολ του Άντονι Μοντέστε.