Δραματικό μέχρι τέλους το ματς στην Ελευθερούπολη!

Σε εξ αναβολής αγώνα για την πέμπτη αγωνιστική της Α2 Ανδρών η Ελευθερούπολη επικράτησε του Χαρίλαου Τρικούπη με 90-85.

Η Ελευθερούπολη ήταν εντυπωσιακή για ένα ημίχρονο, άντεξε στην αντεπίθεση του Χαρίλαου Τρικούπη στην 4η περίοδο και εν τέλει πήρε τη νίκη με 90-85 στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 5η αγωνιστική της Α2. Αυτή ήταν η 4η σερί νίκη για τον ΓΣΕ, η οποία έχει 3-0 εντός έδρας φέτος και ολοκλήρωσε το ματς με 53,2% εντός πεδιάς, 17 ριμπάουντ παραπάνω (38-21) και 10/11 αιφνιδιασμούς.

ΓΣ Ελευθερούπολης-Χαρίλαος Τρικούπης 90-85
Διαιτητές: Λόρτος-Ελευθεριάδης Πλ.-Αγραφιώτης Ιωάν. (Μπρίγκος)
Δεκάλεπτα: 34-16, 53-37, 78-61, 90-85
ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Τουντζιαράκης 15, Ναούμης 15 (3), Γοργόνης 14, Παπαδόπουλος, Ερμείδης, Σκουλίδας 17 (3), Πάτρας 2, Κάδρας, Μαρίνκοβιτς 26 (2).
Χαρίλαος Τρικούπης (Καλαμπάκος): Χείλαρης 4, Βλάσιος, Δημητρακόπουλος 5 (1), Παπαδιονυσίου 8, Ματαλιωτάκης 8, Αγγέλου 16 (2), Στάθης 4, Λιάπης 3, Λεγκίκας 12 (2), Αλίχοντζιτς 10, Βασιλόπουλος 15.