LaLiga : Ξεκόλλησε από την τελευταία θέση με “καρέ” η Χετάφε! (vid)

Η Χετάφε νίκησε εύκολα με 4-0 την Κάντιθ για την 14η ημέρα του ισπανικού πρωταθλήματος και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, μολονότι παραμένει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Πλέον, η Χετάφε αρχίζει να βρίσκει τα πατήματά της. Τουλάχιστον σε σχέση με το πώς άρχισε το Πρωτάθλημα. Η ομάδα του Κίκε Σάντσεθ Φλόρες, για την 14η αγωνιστική πέτυχε τη 2η νίκη της.

Ο Ολιβέρα στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο Κουένκα με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, έκανε το 2-0. Ο Ουνάλ στο 84’ πέτυχε το τρίτο γκολ της Χετάφε, για να έρθει ο Μάτα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα.

Με αυτό το 4-0, η Χετάφε ξέφυγε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Έχει πλέον 8 βαθμούς και είναι προτελευταία, προσπερνώντας την Λεβάντε. Η Κάντιθ απ’ την άλλη, έμεινε στους 12 και είναι 17η.