Super League 2 : Μοιρασιά στην Ιεράπετρα

Ο ΟΦ Ιεράπετρας άγγιξε για μια ακόμα αγωνιστική ωστόσο έμεινε στο 1-1 με την Ρόδο για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης δεν υπήρξε κάτι αξιόλογο στην αναμέτρηση αφού οι δύο ομάδες έψαχναν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο.

Η πρώτη καλή στιγμή ήταν για τον ΟΦΙ στον 28ο λεπτό με τον Μεσιδόρο να κλέβει την μπάλα και να σουτάρει διαγώνια με την μπάλα να περάσει άουτ.

Οι “ασπρόμαυροι” απειλούσαν συνεχώς με τον Μπενίτεζ να είναι ο κύριος εκφραστής φάσεων, όμως καμία από αυτές δεν βρήκε στόχο με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΙ μπήκε αποφασισμένος να κάνει τις ευκαιρίες γκολ και το πέτυχε, αφού στο 56ο λεπτό πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Λεμονή να βρίσκεται απέναντι από τον τερματοφύλακα της Ρόδου και με πλασέ έκανε το 1-0.

Ο ρυθμός στην συνέχεια έπεσε με τον ΟΦΙ να προσπαθεί να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα, ωστόσο δεν τα κατάφερε, αφού η Ρόδος βρήκε γκολ ισοφάρισης με τον Σαματελόπουλο μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μίγγου.

Η Ρόδος άγγιξε την ανατροπή στο 94′ όμως ο Καραγκιόζης έδιωξε το σουτ του Τσάβες, ενώ στην επαναφορά ο Σταματελόπουλος έστειλε την μπάλα άουτ.

ΟΦ Ιεράπετρας (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Τορίμπιο, Ντε Λορέντζι, Ντι Λορέντζο, Κατάλντι (70’ Μπλάνκο), Κάρδαρης, Λεμονής, Μπενίτεζ, Μεσσιδόρο, Βουό, Χιμένεθ.

ΑΣ Ρόδου (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Καραγεώργης (89’ Μάρκοβιτς), Μακρυδημήτρης (59’ Χύσι), Μαρτσάκης (54’ Παπάζογλου), Σάντο, Μίγγος, Μαρκόφσκι, Νικολόπουλος, Καψάλης (59’ Τσαβες), Σταματελόπουλος, Αδαμάκης