Δύσκολη νίκη για το Πανόραμα που έκανε το 2×2

Μετά τη νίκη στο Βύρωνα επί του Αθηναϊκού, το Πανόραμα επικράτησε δύσκολα στην έδρα του 31-30 του ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού για τη 2η αγωνιστική των πλέι-άουτ της Α1 Γυναικών.

Το Πανόραμα μπήκε πιο δυναμικά στην αναμέτρηση και στο 2ολεπτο ήταν μπροστά με 8-6, ενώ έκλεισε το ημίχρονο με προβάδισμα ενός τέρματος. Στην επανάληψη στα 45 λεπτά ο ΑΟΑΟΔ ισοφάρισε σε 23-23 με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ μέχρι το 25-25 και το Πανόραμα να ανακτά το προβάδισμα για το 29-27. Ο ΑΟΑΟΔ προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσα, όμως γνώρισε την ήττα (την πρώτη στη Β΄ φάση) με ένα μόλις τέρμα διαφορά.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ-ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 31-30

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 5-4, 7-6, 8-6, 10-9, 12-11 (Ημχ) 15-14, 18-19, 23-23, 25-25, 29-27, 31-30

Πανόραμα: Κουτσιμάνη, Νταντίρα, Εμμανουηλίδου 4, Παπαδοπούλου, Carciu 5, Κυρικλίδου, Ασκεπίδου, Σαμολαδά 2, Αμανατίδου 2, Κουκλοτίδου Ειρ., Προκοπίδου 6, Κουκλοτίδου Ελ., Ζενέλι 6, Καραβέλη, Κουλούρη 5, Παπαδοπούλου Αγνή 1

ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: Μαυρογεώργη 4, Σίτογλου, Μαυρογεώργη, Σαββαλάκη 4, Μαυρογεώργη Δ., Suarez 5, Παρέσογλου, Μανδά 11, Σαββαλάκη Δ. 1, Ταβλαρίδη 5, Παρέσογλου Β.

Διαιτητές: Λινάρδος, Νικολαΐδης Δίλεπτα: 5/3, Πέναλτι: 2/2, 5/6