Διατήρησε το αήττητο και στην Έδεσσα ο ΠΑΟΚ (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Νικηφόρο πέρασμα για τον ΠΑΟΚ από την Έδεσσα, όπου και αντιμετώπισε στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Handball Premier το απόγευμα της Τετάρτης τον Αερωπό, του οποίου και επικράτησε με 21-22.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι «μάγκες με τα ασπρόμαυρα» δεν άργησαν να πάρουν το προβάδισμα, με τα πρώτα 15′ της αναμέτρησης να τους βρίσκουν προηγούμενους με 5-8 σκορ. Διατηρώντας τον έλεγχο, οι παίκτες του Πάνου Γούσιου, δεν άφησαν στιγμή περιθώρια στον αντίπαλο και πήγαν τελικά στα αποδυτήρια προηγούμενοι με έξι γκολ, 8-14.

Στην επανάληψη, κάποια λάθη τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, επέτρεψαν στον αντίπαλο να πλησιάσει στο σκορ τον Δικέφαλο, διαμορφώνοντας το σκορ σε 13-15. Με ένα εύστοχο σουτ, οι «ασπρόμαυροι» άνοιξαν και πάλι τη διαφορά στα τρία γκολ, 13-16 και 14-17. Παρ’ ότι ο Δικέφαλος κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά των τριών γκολ μέχρι το 17-20, οι αντίπαλοι γηπεδούχοι έκαναν τη δική τους αντεπίθεση, μειώνοντας σε 20-21. Ο ΠΑΟΚ, στα δύο τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, κατάφερε να μην επιτρέψει στον Αερωπό να ισοφαρίσει και έφυγε από την Έδεσσα με την νίκη με 21-22 σκορ.

Στο διά ταύτα, ο ΠΑΟΚ, πραγματοποίησε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, όπου και έχτισε μία διαφορά των 6 γκολ (8-14), ωστόσο, η απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν η ίδια, όπου και δέχθηκε περισσότερα γκολ και επέτρεψε στον αντίπαλο να πλησιάσει στο σκορ. Παρ’ όλα αυτά, ο Δικέφαλος πήρε τους πολυπόθητους βαθμούς της νίκης και επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη, με την προσοχή στραμμένη στα δύο τελευταία παιχνίδια για το 2021.