Super League 2 : Τον…χαβά του ο Λεβαδειακός, πέρασε και από την Αλικαρνασσό

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Ηρόδοτος στο Ρέθυμνο από τον Λεβαδειακό για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Σε ένα δυναμικό παιχνίδι που οι καιρικές συνθήκες εμπόδισαν τις δύο ομάδες να παίξουν το παιχνίδι τους ο Λεβαδειακός κατάφερε να πάρει προβάδισμα πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο βγάζοντας έτσι το άγχος από πάνω τους οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Ταουσιάνη.

Όπως αναφέρει το grandsport, ο Λεβαδειακός στο 44ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Νίλι με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ένα σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Λεβαδειακός είχε την υπεροχή στο παιχνίδι πίεζε για το δεύτερο γκολ, όμως ο Ηρόδοτος ήταν αρκετά καλά στημένος στον αγωνιστικό χώρο προσπαθώντας παράλληλα να βρει γκολ ισοφάρισης με τις αντεπιθέσεις.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης και έτσι ο Λεβαδειακός πήρε ένα σημαντικό τρίποντο που τον κράτησε στην κορυφή της βαθμολογίας. Από την άλλη ο Ηρόδοτος παρέμεινε στους 5 βαθμούς.

Ηρόδοτος (Γιάννης Τάτσης) : Δερμιτζάκης, Καργιωτάκης, Κόρτσαμ, Καντέ (67′ Σουρνάκης), Γκίνη (67′ Χαλκιαδάκης), Κατίδης, Κοιλιάρας Γ., Κοιλιάρας Δ., Λουμπάκης, Ρουσσάκης, Χατζησάββας.

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης) : Στογιάνοβιτς, Παναγιώτου, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Τσάπρας, Χάμοντ, Μεχία, Πολέτο, Νίκας, Νίλι, Δούμτσιος (ενημερώνονται οι αλλαγές)