Εύκολο απόγευμα για τη Νίκη Βόλου (βαθμολογία)

Με την άνιση όπως αποδείχτηκε “μάχη” ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και την Καβάλα, ολοκληρώθηκε σήμερα (16/12) η 8η αγωνιστική στη Super League 2.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη έκανε μια καλή…προπόνηση ενόψει της δύσκολης συνέχειας, με τους φιλοξενούμενους (που κατέβηκαν με 10 παίκτες) να…υπομένουν καρτερικά την όλη κατάσταση, μέχρι και την εκκίνηση των χειμερινών μεταγραφικών κινήσεων.

Ο Μιράντα άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με πέναλτι και ο Μέτσε στο 10′ “έγραψε” γρήγορα-γρήγορα το 2-0.

Στο 16′ ο Ροχάνο με κεφαλικά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και δύο λεπτά μετά, ο Τσουκαλάς πέτυχε το τέταρτο γκολ για την ομάδα του.

Το 5-0 του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε στο 31′ ο Λούκας Γκαρσία.

Στο 59′ ο Μπόσιο σημείωσε το έκτο γκολ της Νίκης Βόλου και στο 68′ ο Βασιλείου διαμόρφωσε το τελικό 7-0.

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης) : Περιστερίδης, Γ. Κυρίτσης, Τσιμπούκας, Γρομητσάρης (46′ Αλιατίδης), Μέτσε (46′ Μπόσιο), Τσουκαλάς (46′ Παναγιωτίδης), Βασιλείου, Μιράντα (46′ Μπάλλας), Τζοβάρας, Γκαρσία, Ροχάνο (46′ Αλτιντζής).

Καβάλα (Νίκος Καραμπιμπέρης) : Παπαποστόλου, Χατζηγεωργίου, Κλεπουσνιώτης, Γιαννακός, Λαμπαδίτης, Θαλασσινός, Βορδοναράκης, Απόσογλου, Καμαρίδης, Παπαδόπουλος