Bundesliga : Ένας ακόμη…περίπατος της Μπάγερν (vid)

Ποδοσφαιρική…παράσταση και σήμερα από τη Μπάγερν και ένα ακόμη βήμα για τον τίτλο.

Οι Βαυαροί δεν αντιμετώπισαν προβλήματα κόντρα στη Βόλφσμπουργκ, την οποία και φιλοδώρησαν με τέσσερα τέρματα, αυξάνοντας τη διαφορά από τη δεύτερη Ντόρτμουντ που αγωνίζεται αύριο στο Βερολίνο με τη Χέρτα.

Ο Τόμας Μίλερ άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό και το γκολ αυτό ήταν το μοναδικό στο πρώτο ημίχρονο. Στο 57′ ο Ουπαμεκανό πέτυχε το πρώτο γκολ με τη Μπάγερν και δύο λεπτά μετά το σκορ ανέβηκε στο 3-0 χάρη στον Λιρόι Σανέ.

Τρία λεπτά πριν το τέλος, ο Λεβαντόφσκι πέτυχε ένα ακόμη γκολ φέτος και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Μπάγερν Μονάχου (Γιούλιαν Νάγκελσμαν) : Νόιερ, Ντέιβις (80′ Ρίτσαρντς), Παβάρ (85′ Τίλμαν), Ερνάντεζ (80′ Νιανζού), Ουπαμεκανό, Μουσιάλα, Ρόκα (74′ Σάμπιτσερ), Σανέ, Γκνάμπρι (80′ Σαρ), Μίλερ, Λεβαντόφσκι

Βόλφσμπουργκ (Φλόριαν Κόχφελντ) : Κάστελς, Μπρουκς, Λακρουά, Μπορνάου, Γκέρχαρντ, Μπακού, Άρνολντ, Φρανκς (87′ Εμπαμπού), Στέφεν (58′ Ενμέτσα), Βάλντσμιντ (72′ Γκιλαβογκί), Βέγκχορστ