Super League : Ξανά στην κορυφή ο Λεβαδειακός, εμφατικό 5-0 κόντρα στη Ρόδο

Ένας εκπληκτικός Λεβαδειακός σκόρπισε τη Ρόδο με το εμφατικό 5-0. Οι Βοιωτοί, αν και αγωνίστηκαν στο δημοτικό στάδιο Θήβας, δεν επηρεάστηκαν από την αλλαγή της έδρας και πήραν το τρίποντο για τη 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Super League 2, σε ένα ματς που αποτέλεσε επιθετικό μονόλογο για τους νικητές.

Όπως αναφέρει το starsports, η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη ξεκίνησε πολύ δυνατά και «κλείδωσε» τη νίκη από το α΄ ημίχρονο, όπου έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο και ήταν καταιγιστική.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Νίλι άνοιξε το σκορ με σουτ εντός της αντίπαλης περιοχής μετά από θαυμάσιο συνδυασμό.

Δύο λεπτά μετά ο Λεβαδειακός διπλασίασε τα τέρματά του, όταν από τη σέντρα του Βρακά, ο Δούμτσιος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε και στο 35΄ ο Βρακάς με ωραίο σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το 4-0 διαμόρφωσε ο Βήχος στο 61΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο 63΄ η Ρόδος προσπάθησε να μειώσει το σκορ, αλλά το σουτ του Βουργουτζή κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μυτίδης στο 88΄ μετά από ασίστ του Λινάρδου.

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Τσάπρας, Τζημόπουλος (66΄ Μπαχανάκ), Λιάγκας, Βήχος, Μεχία (66΄ Μουτίνιο), Νίλι, Πολέτο (74΄ Μυτίδης), Βρακάς (66΄ Κονέ), Δούμτσιος (58΄ Νίκας), Λινάρδος.

ΑΣ Ρόδου (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Μακρυδημήτρης (46΄ Σουλάι), Καψάλης, Σαάντο, Μίγγος (46΄ Μπότος), Μαρκόφσκι, Μάρκοβιτς (46΄ Χύσι), Παπάζογλου, Σταματελόπουλος, Αδαμάκης (46΄ Ρέτσος), Βουργουτζής.