Premier League : Στην 6η θέση βρίσκει το φινάλε του 2021 τη Γιουνάιτεντ (vid)

Χωρίς να…ιδρώσει πολύ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-1 της Μπέρνλι στο “Old Trafford” και ανέβηκε στην 6η θέση, ισόβαθμη με τη Γουέστ Χαμ.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” έπιασαν το 100% στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχαν και τα τρία γκολ και έτσι διαχειρίστηκαν χωρίς δυσκολίες το υπόλοιπο του αγώνα.

Ο ΜακΤόμινεϊ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό και στο 27′ ο Μι με αυτογκόλ, έβαλε ακόμη πιο δύσκολα στην ομάδα του.

Στο 35′ ο Ρονάλντο σκόραρε ξανά με τη φανέλα της Γιουνάιτεντ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ στο 38′ με τον Λένον.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Ραλφ Ράνγκνικ) : Ντε Χέα, Σο, Γουάν-Μπισάκα, Μαγκουάιρ, Μπέιλι (66′ Βαράν), Μάτιτς, ΜακΤόμινεϊ, Σάντσο, Γκρίνγουντ (81′ Νταλότ), Καβάνι, Ρονάλντο (90+3′ Φρεντ)

Μπέρνλι (Σον Ντάις) : Χένεσεϊ, Τέιλορ, Λόουτον, Μι, Ταρκόφσκι, Γκούντμουντσον, ΜακΝιλ (84′ Πίετερς), Κορκ (58′ Στέφενς), Γουέστγουντ, Γουντ, Λένον (74′ Βίντρα)