Serie A : “Φόβος και τρόμος” η Τορίνο, έριξε τέσσερα στη Φιορεντίνα (vid)

Η Τορίνο ξεκίνησε με νίκη στο 2022 και μάλιστα με ξέσπασμα κόντρα στη Φιορεντίνα, καθώς επικράτησε εντός έδρας με το εμφατικό 4-0, σημειώνοντας τα τρία από τα τέσσερα γκολ μόλις στο πρώτο μέρος.

Το σκορ για την Τορίνο άνοιξε στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γουιλφρέντ Σινγκό, με τον Γιόσιπ Μπρέκαλο να διπλασιάζει τέσσερα λεπτά αργότερα τα τέρματα για την ομάδα του. Μάλιστα, ο 23χρονος Κροάτης σκόραρε ξανά, διαμορφώνοντας στο 31′ το 3-0, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Η Φιορεντίνα δεν μπόρεσε να βρει απάντηση ούτε στο δεύτερο μέρος, με την ομάδα του Βιτσέντζο Ιταλιάνο να μην αντιδρά, αλλά αντίθετα να δέχεται και τέταρτο γκολ, το οποίο πέτυχε στο 58′ ο Σανάμπρια, με το σκορ να μένει μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Τορίνο (Ιβάν Τζούριτς) : Γκεμέλο, Τζιτζί, Μπρέμερ, Ροντρίγκεζ, Σινγκό (87′ Ζίμα), Λούκιτς, Μαντράγκορα, Βοϊβόντα, Πρατ (79′ Πομπέγκα), Μπρέκαλο (79′ Πιάτσα), Σανάμπρια (87′ Βάρμινγκ).

Φιορεντίνα (Βιτσέντζο Ιταλιάνο) : Τερατσιάνο, Οντριοθόλα, Μιλένκοβιτς, Μαρτίνες (46′ Ιγκόρ), Μπιράγκι, Μποναβεντούρα, Τορέιρα, Καστροβίλι (74′ Μαλέχ), Καγεχόν (46′ Σαπονάρα), Βλάχοβιτς (73′ Κοκόριν), Γκονσάλες (78′ Ικόνε).