Ανατροπή…κόντρα ανατροπή στο “Ελ Πάσο” με νικήτρια την Καλλιθέα!

Την ήττα με 3-2 γνώρισε ο Εργοτέλης στην Καλλιθέα σε ένα παιχνίδι με διπλή ανατροπή, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Σε ένα «τρελό» πρώτο μέρος η Καλλιθέα ήταν αυτή που κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 18ο λεπτό με σκόρερ το Μουνιέ όταν εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κόλα και με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0.

Η απάντηση του Εργοτέλη ωστόσο ήταν άμεση καθώς στο 27ο κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα όταν ο Κωστανάσιος κέρδισε πέναλτι και ανέλαβε την εκτέλεση για το 1-1. Σαν να μην έφτανε αυτό στο 36΄ ο Μπουρσέλης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για την ανατροπή και το 1-2.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο δεν πτοήθηκαν και στο 40ο λεπτό κατάφεραν να φέρουν και πάλι το παιχνίδι στα ίσα με σκόρερ τον Κωστίκα, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Καλλιθέα έκανε ανατροπή στην… ανατροπή με τον Μουνιέ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι να κάνει το 3-2 το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στo δεύτερο μέρος όπως ήταν φυσικό ο τρελός ρυθμό έπεσε με τον Εργοτέλη ωστόσο να ψάχνει την ισοφάριση.

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν καλές στιγμές και προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση κυρίως με τους Άπι, Μπουρσέλη ενώ ζήτησαν και πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Πέιο ωστόσο ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι και παρά την πίεση μέχρι το τέλος το σκορ δεν άλλαξε και το 3-2 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Καλλιθέα (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Ρώσση, Ευαγγέλου, Κύργιας, Κιουλτζόπουλος (68′ Νάτσης), Μπουλούλης, Ροτζέριο, Σαντάνα, Μουνιέ (60′ Χασανμπέκοβιτς), Κυνηγόπουλος, Κωστίκας

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Σερβιλάκης (81′ Ποζατζίδης), Κόλα, Κατσούρι (76′ Ντουμάνης), Μίκο, Βουτσάς (58′ Άπι), Μπουρσέλης, Πέιος, Κωστανάσιος, Κοκκίνης (58′ Μπουτσάκης), Φάραγκ (46′ Κόνρααντ)