Στη δεύτερη θέση η ΑΕΛ, 1-0 τη Νίκη Βόλου (βαθμολογία)

Αν και η Νίκη Βόλου είχε ένα ανταγωνιστικό πρόσωπο, δεν μπόρεσε να πάρει κάτι καλό στο Αλκαζάρ απέναντι στην ΑΕΛ, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 1-0 στο θεσσαλικό ντέρμπι.

Με τη νίκη τους αυτή, οι “βυσσινί” ισοβαθμούν με τη Ξάνθη στη δεύτερη θέση του 1ου ομίλου της Super League 2 και βρίσκονται στο -2 από την πρωτοπόρο Βέροια.

Το γκολ για τους Λαρισαίους σημείωσε ο Μαυριάς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, καθώς ο Μπάγιτς δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα, ενώ η εικόνα του αγώνα ίσως και να ήταν διαφορετική, αν ο Ροχάνο στην εκτέλεση πέναλτι που ανέλαβε δεν έβλεπε τον Θεοδωρόπουλο να απομακρύνει.

Το φιλμ του αγώνα στο Magnesiasports

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος, Μαϊδανός (23’ Παπαγεωργίου Κ.), Ηλιάδης, Γκοτζαμανίδης, Παπαγεωργίου Θ., Κολομπίνο, Γιάκος (85’ Ραμίρεζ), Ακούνια, Μαυριάς (76’ Γλυνός), Όγκμποε.

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος, Κυριακίδης, Αλιατίδης (67’ Γρομητσάρης), Τσιμπούκας (54’ Βλαχομήτρος), Μέτσε (54’ Βασιλείου), Γκαρσία, Τσουκαλάς, Ανδρέου, Ροχάνο (54’ Τζιώρας), Κάσσος.