“Σόκαρε” τη Νίκη στον Βόλο ο Απόλλων Λάρισας (βαθμολογία)

Με μόλις τέσσερις τελικές ευκαιρίες σε 90 λεπτά και μόλις οι δύο στην εστία, η Νίκη «πάγωσε» στο γήπεδο της Νεάπολης, γνωρίζοντας την ήττα με 0-2 από τον Απόλλωνα Λάρισας, ο οποίος έκανε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη παρουσιάστηκε αγνώριστη και κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις μόλις σε δύο στιγμές στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη δεν κατέγραψε κάποια αξιόλογη φάση.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πολύ καλές στιγμές με τον Μπαλογιάννη -στο πρώτο ημίχρονο- και τους Βίγια και Λίταινα (στο δεύτερο).

Όπως είναι λογικό το αποτέλεσμα σε συνδυασμό με την εμφάνιση της Νίκης κι ενόψει του βολιώτικου ντέρμπι της ερχόμενης Τετάρτης με τον Ολυμπιακό Βόλου, ξεσήκωσε έντονες διαμαρτυρίες των φιλάθλων των γηπεδούχων στις εξέδρες της Νεάπολης.

το φιλμ του αγώνα στο Magnesiasports

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος (67’ Κυρίτσης), Παναγιωτίδης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Κυριακίδης, Μέτσε (54’ Τσιμπούκας), Τσουκαλάς, Γκαρσία, Βασιλείου, Ροχάνο.

Απόλλων Λάρισας (Θωμάς Γράφας): Αστράς, Λίταινας, Σκούπρα (20’ λ.τ. Λουκάς), Βίγια Ρουίζ (90’ Νάκας), Τιμπουέ, Γιαννίτσης, Νούσιος, Κόζου, Καλούσης, Χατζής, Μπαλογιάννης (71’ Λεμάνγκρ).