Super League 2 : “Τρίποντο” από την άσπρη βούλα για τη Νίκη Βόλου, διαμαρτυρίες από τον Πανσερραϊκό

Αν και είχε ευκαιρίες να πετύχει έστω ένα τέρμα ακόμη, (με τις ευκαιρίες των Τζιώρα και Κουσκουνά στο δεύτερο μέρος να είναι χαρακτηριστικές), η Νίκη Βόλου αρκέστηκε στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσουκαλά στο 20ό λεπτό του αγώνα με τον Πανσερραϊκό για να πάρει τελικά τους τρεις βαθμούς με σκορ 1-0.

Οι Σερραίοι διαμαρτυρήθηκαν (και μάλιστα έντονα στην ανάπαυλα του ημιχρόνου), για το πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής Μέγας, ωστόσο η δική τους εμφάνιση δεν ήταν απειλητική για τη Νίκη σε τέτοιον βαθμό που θα μπορούσε ν’ ανησυχήσει τους «κυανόλευκους».

Από την άλλη, οι παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη δεν «σφράγισαν» νωρίς το θετικό αποτέλεσμα, και χρειάστηκε να είναι σε εγρήγορση μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, γιατί ως γνωστόν η μπάλα μπορεί να κάνει τα δικά της… παιχνίδια ακόμη και στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

το φιλμ του αγώνα στο magnesianews.gr

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Αλιατίδης, Παναγιωτίδης (81’ Πάνος), Γρομητσάρης, Ανδρέου, Τσουκαλάς, Κυριακίδης, Μέτσε (67’ Αθανασίου), Κάσσος, Βλαχομήτρος (67’ Κουσκουνάς), Τζιώρας

Πανσερραϊκός (Άγγελος Διγκόζης): Καβουσάκης, Κεφαλάς, Δημητρίου (85’ Στίνα) , Ζέρης, Πίντο, Κρητικός (64’ Κρητικός), Μαρτσιόν (79’ Καραμπέρης)ι, Μέσσι, Κόντσι, Κανίς, Παπαβασιλείου (46’ Παπαβασιλείου).