Γ Εθνική : Άνετη νίκη για την Ερμιονίδα

Άνετα η Ερμιονίδα κέρδισε με 5-1 τον Άρη Σκάλας στο γήπεδο Κρανιδίου και απομακρύνθηκε πέντε βαθμούς από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ο σημερινός αγώνας δεν αντέχει κριτικής αφού οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από τους φιλοξενούμενους

Στο 11΄λεπτό κεφαλιά του Λαλούση στο δεύτερο δοκάρι ο Αρβανίτης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

Στο 21΄λεπτό ο Μπορούς με κάθετη μπαλιά έβγαλε τον Τσόφλιο απέναντι από τον Αρβανίτη ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ 1-0.

Στο 26΄λεπτό ο Κουρτέσης μπήκε στην περιοχή με τον Διαμαντόπουλο να τον μαρκάρει και τον διαιτητή να δείχνει….. πέναλτι. Το εκτέλεσε ο παθών για να κάνει το 1-1.

Στο 27΄λεπτό δυνατό σουτ του Τρέσα η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αρβανίτη.

Στο 30΄λεπτο απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπορούς έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Αρβανίτη και 2-1.

Στο 35΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για το 3-1 όταν ο Μπουρούς μπήκε στην περιοχή και έκοψε την μπάλα δεξιά πιστεύοντας πως τον ακολουθούσε συμπαίκτης του και πρόλαβαν οι αμυντικοί και έδιωξαν

Στο 36΄λεπτό, διαγώνιο σουτ του Αντωνόπουλου από αριστερά μπλόκαρε ο Αρβανίτης .

Στο 59΄λεπτό το παιγνίδι για τους φιλοξενούμενους φάνηκε να τελειώνει όταν ο Βίλφριντ έκανε αντιαθλητικό φάουλ πάνω στον Λαλούση και ο διαιτητής τον απέβαλε.

Στο 67΄λεπτό νέα κόκκινη όταν ο Καστένγκ έκανε νέο αντιαθλητικό φάουλ πάνω στον Μπουρούς και ο διαιτητής αντί να στείλει τον Γάλλο με κόκκινη στα αποδυτήρια προς έκπληξη όλων έστειλε τον Κουρτέση.

Από το λεπτό αυτό οι φιλοξενούμενοι έριξαν λευκή πετσέτα με εννέα ποδοσφαιριστές στο γήπεδο.

Στο 74΄λεπτό ο Τρέσα με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην δεξιά συμβολών των δοκαριών του Αρβανίτη και έσκασε μέσα από την γραμμή για να γίνει το 3-1.

Στο 83΄λεπτό ο Τσόφλιος με κεφαλιά μέσα από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1 και δύο λεπτά αργότερα ο Κυπαρίσσης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα πετυχαίνοντας το τελικό 5-1.

ΑΕ Ερμιονίδας (Μανώλης Σκύβαλος) : Πονηρός, Διαμαντόπουλος, Σαμαράς (85΄Ιβάνοφ), Τζιέρης (85΄Στεργίου), Βιρβίλης, Λαλούσης, Αντωνόπουλος, Κυπαρίσσης, Τσόφλιος (85΄Χαλούβας), Τρέσα. Μπορούς (75΄Μερτύρης).

Άρης Σκάλας (Μ. Φασουλής ) : Αρβανίτης, Μανωλάκης, Μπινιώρης (75΄Βασιλόπουλος), Καρακούσης (88΄Κολλάτος), Μιχελάκος, Κανελλάκης, Κουρτέσης, Παρασίδης . Γουόρντεν, Βίλφριντ, Κάστενγκ (65΄Σταυρόπουλος).