Super League 2 : Άνετη νίκη του Λεβαδειακού, αύξησε τη διαφορά στην κορυφή

Ο Λεβαδειακός νίκησε με 4-0 του Διαγόρα Ρόδου, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής, που διεξάγεται σήμερα Τετάρτη.

Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη δεν βρήκε ιδιαίτερη αντίσταση από τους νησιώτες, επικρατώντας με 4-0 και διατήρησε τη διαφορά του στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League 2 από τη δεύτερη Καλλιθέα.

Ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Συμελίδη. Πέντε λεπτά αργότερα ο Κωνσταντινίδης διπλασίασε τα τέρματα για τους Βοιωτούς. Στο 68’ ο Λινάρδος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μυτίδης στο 87’.

Οι Βοιωτοί είχαν και δυο δοκάρια με τους Βρακά στο 68′ και Λινάρδο στο 86′.

Αρχικές Συνθέσεις

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Μπαχανάκ, Μεχία, Πολέττο, Βήχος, Βρακάς, Δούμτσιος, Λινάρδος, Τζημόπουλος, Συμελίδης, Κωνσταντινίδης.

Διαγόρας Ρόδου (Γιάννης Προβίδας): Μπίντσης, Τάτσης, Ρουγκάλας, Καρατάσιος, Γεωργίου, Τσιαντούλας, Μπλάνκο, Μπούμπας, Σάιμπερτ, Παραστατίδης, Μιράντα.