Γ Εθνική : Άλλαξαν οι ισορροπίες στον 2ο όμιλο με τη σπουδαία νίκη του Εδεσσαϊκού! (photos)

Ένας… ατσάλινος Εδεσσαϊκός επικράτησε με σκορ 2-0 του Μακεδονικού και έβαλε φωτιά στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό με δυνατές μονομαχίες και αρκετή ένταση, στο πρώτο ημίχρονο και μέχρι το 30’ οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πλήρη έλεγχο και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα, ωστόσο στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και κατάφεραν μάλιστα να προηγηθούν στο σκορ πριν το ημίχρονο.

Στις αρχές της επανάληψης οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να πετύχουν το δεύτερο τέρμα που ήταν καθοριστικό για την νίκη τους, αφού από το 65’ αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο και παρότι πίεσαν οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι και να αποφύγουν το μοιραίο, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μια παλικαρίσια νίκη.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο aridaia365

Εδεσσαϊκός (Αλέξανδρος Κούρτογλου) : Τεντζέρης, Κουκουλέκης Τ., Καλαμπάκας, Γιαννόπουλος, Μωυσίδης, Τεμερτζόγλου, Ντόγος (84’ Κουκουλέκης Δ.), Προύντσης, Σπαρτιάτης (60’ Σούκιας), Ταουσιάνης (68’ Αβραμίδης), Κατικαρίδης (84’ Μαυρόπουλος).

Μακεδονικός (Γιώργος Αμανατίδης) : Γουναρίδης, Χατζηκωνσταντίνου, Αναγνώστης (30’ Χασάνογλου), Δοξάκης, Σαραγιώτης, Βασιλείου (78’ Κυζιλής), Ουζούνογλου (46’ Θεοδωρίδης), Μπρατσιάνι (65’ Ζαννάκης), Γαρύφαλλος, Τσουκάνης, Τοπούζης.