Super League 2 : Πήρε τον βαθμό στο “Ελ Πάσο” ο Εργοτέλης

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕΚ Β και Εργοτέλης, σε παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής της Super League 2, το οποίο διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας «Γρηγόρης Λαμπράκης».

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου άνοιξε το σκορ στο 16′ με εκπληκτικό σουτ του Τζούντα Γκαρσία, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 32′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κόνραντ.

Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να ξεκίνησαν δυνατά και να είχαν δύο σημαντικές στιγμές με τους Κόνρααντ (10’) και Κοκκίνη ένα λεπτό αργότερα, όμως στο 16’ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με καταπληκτικό σουτ του Γκαρσία έξω από την περιοχή. Η ομάδα του Μπαδήμα, πάντως, δεν το… έβαλε κάτω, απείλησε στο 25’ με τον Κοκκίνη και στο 32’ ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κόνρααντ, που κέρδισε ο Μπουτσάκης από τον Λάτσι.

Και στην επανάληψη ο Εργοτέλης στεκόταν καλά. Ήταν δραστήριος, ενώ γενικότερα το παιχνίδι είχε… ζωηρό ρυθμό. Στο 56’ ο Κοκκίνης είχε μία καλή στιγμή, ενώ στο 63’ ο Πέιος αστόχησε σε σουτ που επιχείρησε. Ο Εργοτέλης είχε μια άκαρπη υπεροχή, ενώ μέχρι το τέλος της συνάντησης η Ένωση είχε μία σημαντική φάση στο 91’ με κεφαλιά του Κοσίδη.

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος) : Γκίνης, Ραντόνια, Κορνέζος, Λάτσι (46′ Γιαννούτσος), Μιτάι (71′ Γεωργέας), Ρουκουνάκης, Μουστακόπουλος (90+5′ Αρβανίτης), Τζ. Γκαρσία, Γιούσης, Παρράς, Γκολφίνος (71′ Κοσίδης).

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας) : Τσέλιος, Ντουμάνης (72′ Κατσούρι), Σαρρής (60′ Κόλα), Μίκο, Σερβιλάκης, Πέιος, Βουτσάς, Κοκκίνης (72′ Κουτάντος), Μπουτσάκης (83′ Νεράλ), Αμπντουλαχί, Κόνραντ (83′ Πατρινός).