“Τσίμπησε” βαθμό στο 90′ ο Αστέρας Βλαχιώτη

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕΚ Β και Αστέρας Βλαχιώτη σε παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής της Super League 2, το οποίο διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Η ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα, στο ντεμπούτο του στον πάγκο της ΑΕΚ Β, άνοιξε το σκορ στο 35′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρήστου Γιούση, ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην εκπνοή με πλασέ του Τζόναθαν Φλένσμποργκ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ Β’ ήταν ανώτερη από τους γηπεδούχους και πήρε κεφάλι στο σκορ στο 35ο λεπτό. Ο Γιούσης κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση, νικώντας τον Ιωαννίδη από τα 11 βήματα.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα στην προσπάθειά τους να πάρουν κάτι από το ματς και κάποιο αποτέλεσμα και στο τέλος κατάφεραν να νικήσουν τον Θεοχάρη που κατέβασε ρολα με σημαντικές επεμβάσεις ο οποίος έκανε επαγγελματικό ντεμπούτο. Ο νεαρός πορτιερο όποτε χρειαζόταν ήταν πάντα ετοιμότητα, έχοντας μια ακόμα εντυπωσιακή επέμβαση στο 50′ σε σουτ του Πολουρτάδο, άλλη μια στο 62′ σε πλασέ του Φλένσμποργκ μέσα από την περιοχή και ακόμα μια στο 74′ σε πλασέ του Τσίπρα. Μέχρι τη φάση του 90′ και την ισοφάριση του Αστέρα.

Αστέρας Βλαχιώτη (Κώστας Βελιτζέλος) : Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Λάμτσε, Φουρλάνος, Μαϊσουράτζε, Πολ Ουρτάδο (60′ Μπούζας), Σοκολάροφ (78′ Ζαϊμι), Τσίπρας, Καπούτα Φερέιρα (60′ Φλένσμποργκ), Μπάτροβιτς (78′ Παπουλής).

ΑΕΚ Β (Νίκος Παναγιωτάρας) : Θεοχάρης, Ραντόνια, Αρβανίτης, Λάτσι, Γιαννούτσος, Γερολέμου, Μουστακόπουλος (72′ Ρουκουνάκης), Τζ. Γκαρσία (72′ Παρράς), Γιούσης (89′ Μπούσης), Μιτάι, Κοσίδης (66′ Ιατρούδης).