Super League 2 : Κατέθεσε ένσταση η Ρόδος!

Στα γραφεία της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ φαίνεται πως θα κριθεί η αναμέτρηση της Ζακύνθου με τη Ρόδο, που ολοκληρώθηκε πριν λίγο με νικήτρια την ομάδα του Ιονίου (σκορ 5-0).

Όπως αναφέρει σε ανακοίνωση των “πρασίνων” κατατέθηκε ένσταση στο ημίχρονο, καθώς όπως υποστηρίζουν, οι γηπεδούχοι δεν χρησιμοποίησαν τον προβλεπόμενο αριθμό των Ελλήνων παικτών.

Αναλυτικά :

“Δυστυχώς είναι πάγια τακτική και απόφαση μας να μην ασχολούμαστε με τις λανθασμένες αποφάσεις των αντιπάλων ομάδων.

Για τον αγώνα με τη Ζάκυνθο όμως η αντίπαλη ομάδα δεν ακολούθησε ούτε τα σταθερά και πάγια! Χρησιμοποιώντας λιγότερους από τον νόμιμο και σωστό αριθμό Ελλήνων ποδοσφαιριστών, παραβίασε την προκήρυξη και το πρωτάθλημα. Για το λόγο αυτό η ΡΟΔΟΣ στο ημίχρονο κατέθεσε ένσταση. Σημειωτέον πως γι άλλη μια Κυριακή ο διαιτητής δε κατάφερε να ξεφύγει από το πάθος εναντίον της ομάδας μας κατακυρώνοντας δύο γκολ που ήταν οφ σαϊντ.

Η προσπάθεια να διατηρήσουμε δυνάμεις και την αγωνιστικότητα, αρχίζουν από αύριο. Όσοι ήταν βοηθοί ή οτιδήποτε άλλο του προηγούμενου προπονητή αποχωρούν από την ομάδα. Νέο αίμα έρχεται και φυσικά Ροδίτες!”