Μοιρασιά στον Ασπρόπυργο, συνεχίζει αήττητος ο Εργοτέλης (photos)

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τον Παναθηναϊκό Β που ήταν ανώτερος αλλά σπατάλησε τις ευκαιρίες του και έμεινε στο 0-0 με τον Εργοτέλη, για την 23η αγωνιστική της Super League 2.

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα της Κρήτης παρέμεινε για τρίτο συνεχόμενο ματς αήττητη, ενώ είναι η δεύτερη εκτός έδρας ισοπαλία κόντρα στις δεύτερες ομάδες της Super League (1-1 με την ΑΕΚ)

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ψηλά από το ξεκίνημα και είχαν την πρώτη καλή φάση, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ποζατζίδη στο 5’, που πέρασε άουτ δίπλα από την εστία του Χριστογεώργου. Οι Πράσινοι «απάντησαν» δύο λεπτά μετά, όταν ο Σαρδέλης μπήκε στην περιοχή από αριστερά, αλλά πλάσαρε αδύναμα με τον Τσέλιο να μπλοκάρει. Στο 26’ Καρβούνης και Αθανασακόπουλος έπαιξαν ωραία το «ένα-δύο», αλλά το σουτ του δεύτερου από το ύψος του πέναλτι πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 38ο λεπτό, ο Αλμπάνης έφυγε στην αντεπίθεση, σουτάροντας από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Τσέλιο να πέφτει και να μπλοκάρει. Στο 43′ ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη απέκρουσε με διπλή προσπάθεια το ξαφνικό σουτ του Σαρδέλη.

Το “τριφύλλι” ξεκίνησε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τσιριγώτη να μην μπορεί να σκοράρει με προβολή στο 47’. Στο 58ο λεπτό ο Τσέλιος απέκρουσε σε κόρνερ το ευθύβολο σουτ του Σαρδέλη έξω από την περιοχή. Ο Εργοτέλης είχε τη δική του καλή στιγμή στο 85′ με τον Πατρινό αλλά ο Χριστογεώργος απέκρουσε το πλασέ του παίκτη των φιλοξενούμενων. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Μαραθωνίτης έφυγε στην αντεπίθεση από δεξιά, αλλά ο Τσέλιος κατάφερε και απέκρουσε το σουτ του.

δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

Παναθηναϊκός Β (Χαβιέρ Βάθκεθ) : Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Αντωνίου, Κούτσιας, Ηλιάδης (80’ Θεοχάρης), Αθανασακόπουλος, Αλμπάνης (89’ Καραμπάς), Καρβούνης (70’ Σερπέζης), Σαρδέλης (71’ Μαραθωνίτης), Τσιριγώτης (89’ Ματσαδές).

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας) : Τσέλιος, Πέιος, Κωστανάσιος (71’ Κουτάντος), Βουτσάς (46’ Νεράλ), Κόνραντ (83’ Ορέστη), Ντουμάνης, Σερβιλάκης, Αλεξάκης (62’ Πατρινός), Ποζατζίδης, Αμπντουλαχί, Κόλα.