Serie A : Πήρε βαθμό στο 90+3′ η Ίντερ, χαμόγελα στη Γιουβέντους από τις “γκέλες” Αταλάντα και Ρόμα (vids)

Νέα απώλεια βαθμών για την Ίντερ στη Serie A, με την ομάδα του Σιμόνε Ιντζάκι και “σώζει” στις καθυστερήσεις έστω τον ένα βαθμό, ισοφαρίζοντας σε 1-1 την Τορίνο.

Οι “νερατζούρι” δέχθηκαν το γκολ από τον Μπρέμερ μόλις στο 12ο λεπτό του αγώνα, αλλά χρειάστηκαν ένα γκολ του Αλέξις Σάντσες στο 90+3′ για να μη φύγουν με… σκυμμένο κεφάλι από το γήπεδο.

Ακόμη κι έτσι όμως, η Ίντερ έμεινε στους 59 βαθμούς και έχει πάνω της τη Νάπολι με 60 βαθμούς και στην πρώτη θέση τη Μίλαν με 63 βαθμούς. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάκι έχει πάντως και ένα ματς λιγότερο, οπότε μπορεί να βρεθεί ξανά σε… απόσταση βολής από την κορυφή.

Νωρίτερα, η Ρόμα με γκολ-πέναλτι του Πελεγκρίνι στις καθυστερήσεις έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από το Ούντινε.

Η Ουντινέζε άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Μολίνα και κρατούσε τη νίκη για περισσότερα από 90 λεπτά. Την τελευταία… κουβέντα, ωστόσο, την είπε η Ρόμα. Κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις και ο Πελεγκρίνι που ανέλαβε την εκτέλεση διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Βαθμούς δεν απώλεσε μόνο η Ρόμα, αλλά και η Αταλάντα, για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, καθώς “κόλλησε” στο μηδέν με τη Τζένοα. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές καλές στιγμές μπροστά από τις αντίπαλες εστίες, όμως καμία εξ αυτών δεν κατέληξε στον στόχο.