Super League 2 : “Αλώβητος” στο Παγκρήτιο ο Καραϊσκάκης (photos)

Σημαντικότατος βαθμός για τον Καραϊσκάκη Άρτας, στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στη Super League 2.

Από την άλλη ο Εργοτέλης, έχασε την ευκαιρία να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα κόντρα σε μία ομάδα που ταξίδεψε στην Κρήτη με πρωταρχικό στόχο να μη χάσει.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Εργοτέλη να έχει την πρώτη καλή στιγμή στον παιχνίδι όταν μετά από κόρνερ του Ποζατζίδη ο Κωστανάσιος έπιασε την κεφαλιά, ωστόσο ο Λαζάρεβς μπλόκαρε.

Λίγο αργότερα ήρθε η σειρά των φιλοξενούμενων να απειλήσουν με τον Κορέλα, ωστόσο η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα πίεζε την ΑΕ Καραϊσκάκη στο μισό γήπεδο, ωστόσο παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε με τους Κωστανάσιο, Άπι και Κόνραντ το 0-0 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό με τον Εργοτέλη να απειλεί με Κατσούρι μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, ενώ λίγο αργότερα ο Κωστανάσιος απείλησε με μακρινό σουτ, με τον γκολκίπερ να μπλοκάρει.

Στο 62′ ήρθε η πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους όταν ο Νταλακούρας από πλεονεκτική θέση έκανε το πλασέ αλλά ο Τσέλιος απέκρουσε, ενώ ο γκολκίπερ του Εργοτέλη δήλωσε παρών και στο σουτ του Κλιγγόπουλου.

Στο 70′ ο Εργοτέλης σκόραρε όταν ο ο Κωστανάσιος σούταρε με την μπάλα να φτάνει στον Conraad που ακολούθαγε την φάση, με τον τελευταίο μάλλον να την τσιμπάει και να την στέλνει στα δίχτυα ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Παρά τις όποιες προσπάθειες μέχρι το τέλος το σκορ δεν άλλαξε με τον Εργοτέλη να «χάνει την ευκαιρία να επιστρέψει στα τρίποντα και να “γκελάρει” κόντρα στον Καραϊσκάκη.

δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ποζατζίδης (29′ λ.τ. Σερβιλάκης), Κατσούρρι (72′ Πατρινός), Μίκο (87′ Κουτάντος), Κόλα, Σαρρής, Νεραλ (72′ Ντουμάνης), Πέιος, Άπι, Κόνραντ, Κωστανάσιος

Καραϊσκάκης Άρτας (Κώστας Φρατζέσκος): Λάζαρεβς, Πριόνας, Μπεκατώρος (46′ Γαλεάδης), Κορέλας (59′ Ναζίμ), Φαν Ίπερεν, Ντοναλντόνι, Κλιγγόπουλος, Ελοβάνι (59′ Δερμιτζάκης), Γιαννιώτης, Βαφειάδης (87′ Μίλιτς), Ενρίκε (59′ Νταλακούρας)