Μια ακόμη νίκη-“χρυσάφι” για τον Απόλλωνα Πόντου!

Ακόμη πιο ψηλά στη βαθμολογία βρέθηκε ο Απόλλων Πόντου, μετά τη σπουδαία νίκη του κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου.

Στο εξ αναβολής ματς της 21ης αγωνιστικής, η ομάδα της Θεσσαλονίκης επικράτησε με 1-0, χάρη στο γκολ του Κουακού στο 44ο λεπτό, ένα σκορ που φέρνει τους “κοκκινόμαυρους” στη 10η θέση με 6 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά, ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε “άγευστος” και “άοσμος”, με αποτέλεσμα να έρθει φυσιολογικά η ήττα και να παραμένει σε δεινή θέση, όσον αφορά την προσπάθειά του για την αποφυγή του υποβιβασμού του. Δεν μπόρεσε ποτέ να ξεπεράσει το “σοκ” του εις βάρος του γκολ λίγο πριν την ανάπαυλα, η οποία είχε ένα ολόκληρο ημίχρονο να αντιδράσει, αλλά δεν έκανε καν ευκαιρία.

το φιλμ του αγώνα στο Goalpost

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Μαλεμαντσοκό, Αμπουντού, Παπαϊωάννου, Λουφάκης (82′ Εσαλό), Καλογέρης, Κουακού, Φράγκος, Ιντζίδης, Ελέ.

Ολυμπιακός Βόλου (Τίμος Καβακάς): Ξενοδόχοβ, Σκοπελίτης, Στάμου, Φιλίποβιτς, Γραικός, Ντιαμπί (76′ Κατσούκης), Κόλα (40′ Μάνγκα), Κουντουριώτης (81′ Κότος), Ντος Σάντος (46′ Χατζής / 76′ Μαρκοπουλιώτης), Βερνάρδος, Γκαργκαλατζίδης.