LaLiga : Εδραιώνει τη θέση της για την Ευρώπη η Σοσιεδάδ, λυτρωτής στο 90+6′ ο Ίσακ (vid)

Με γκολ του Ίσακ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων η Ρεάλ Σοσιεδάδ επιβλήθηκε 1-0 της Εσπανιόλ στο δευτεριάτικο ματς της La Liga! Όλα τα αποτελέσματα, τα highlights, οι σκόρερ και η βαθμολογία στην Ισπανία.

Τι και αν όλα έδειχναν πως η αναμέτρηση της Ρεάλ Σοσιεδάδ με την Εσπανιόλ θα έληγε χωρίς τέρματα, στο ακροτελεύτιο ματς της 30ής αγωνιστικής της La Liga το βράδυ της Δευτέρας (4/4);

Άπαντες είχαν λογαριάσει χωρίς τον Αλεξάντερ Ίσακ, ο οποίος με πέναλτι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων (!) έγραψε το 1-0 και χάρισε τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του Σαν Σεμπαστιάν, η οποία παρέμεινε στο -2 από την πέμπτη της κατάταξης Ρεάλ Μπέτις!

Σοσιεδάδ (Ιμανόλ Αλγκουαθίλ) : Ρεμίρο, Γκοροσαβέλ, Θουμπέλδια, Λε Νορμάντ, Ρίκο, Πορτού (61’Ντζουάχρα), Ραφίνια (71’Μερίνο), Θουμπιμένδι, Σίλβα (82’Μαρτίν), Ισάκ, Σέρλοθ.

Εσπανιόλ (Βιθέντε Μορένο) : Ολαθάμπαλ, Πεδρόσα, Καμπρέρα, Καλέρο, Χιλ (74’Βιδάλ), Νταρντέρ, Μπαρέ (57’Μελένδο), Ερέρα, Εμπάρμπα (57’Βιλένα), Πουάδο, Μορόν (74’Ντιματά).