Premier League : Επιστροφή στις νίκες για τη Νιουκάστλ, απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη (vid)

H Nιουκάστλ επέστρεψε στις νίκες, επικράτησε 1-0 της Γουλβς κι έβαλε τέλος στις ελπίδες της για Ευρώπη. Οι Καρακάξες επέστρεψαν στις επιτυχίες έπειτα από ένα μήνα και παράλληλα άφησαν στην άκρη τις όποιες περιπέτειες.

Στο 23ο λεπτό, το γκολ που πέτυχε ο Γουντ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με τις δύο ομάδες μην έχουν άλλες ευκαιρίες. Κακό παιχνίδι, ελάχιστς καλές φάσεις, με τη Νιουκάστλ να βρίσκει δίχτυα στο 71′. Ο Σα ανέτρεψε τον Γουντ, ο Νεοζηλανδός δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το 1-0.

Η Γουλβς έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση στο 81ο λεπτό, όμως τη σουτάρα του Φάμπιο Σίλβα έβγαλε εντυπωσιακά ο Ντουμπράφκα.

Νιουκάστλ (Έντι Χάουι) : Ντουμπράβκα, Κραφτ, Σαρ, Μπερν, Τάργκετ, Γκιμαράες (88′ Λονγκσταφ), Σέλβι, Ζοέλιντον, Φρέιζερ (13′ Αλμιρόν), Γουντ, Μαξιμέν (90+5′ Μέρφι).

Γουλβς (Μπρούνο Λαντζ) : Σα, Μπολί, Κόουντι, Κίλμαν, Κάστρο, Καντλ, Μουτίνιο, Μαρσάλ (86′ Αϊτ Νουρί), Τρινκάο (78′ Κάμπελ), Χουάνγκ (78′ Νέτο), Σίλβα.