Γ Εθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών

Νίκη και στη Θεσπρωτία για τη Veria Ladies!

Το…τρένο της Veria Ladies δεν έχει σταματημό!

H ομάδα της Ημαθίας μέχρι την όμορφη Θεσπρωτία και έκαναν αυτό μας έχουν συνηθίσει φέτος : Κέρδισαν!

Το συγκρότημα του Γιώργου Μυλωνά ήταν επιβλητικό κόντρα στον Κεραυνό Θεσπρωτικού και με σκορ 5-1, έφτασε τις 8 νίκες σε 9 παιχνίδια πρωταθλήματος.

Η εμφάνιση ήταν μιας εστεμμένης πρωταθλήτριας, που από το πρώτο λεπτό έδειξε τις διαθέσεις της και έφτασε γρήγορα στα γκολ που “ξεκλείδωσαν” την αντίπαλη άμυνα.

Η Μουρατίδου στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τη Veria Ladies και δέκα λεπτά μετά, η Μπουντάνι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας.

Στο 37′ η Μουρατίδου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό της γκολ και το 0-3 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Κεραυνός μείωσε, όμως η ομάδα της Ημαθίας πέτυχε γρήγορα το τέταρτο γκολ με σκόρερ την Πετράκη.

Το τελικό 1-5 διαμόρφωσε στο 79′ η Γεύση Σταφυλίδου.

Η σύνθεση της ομάδας : Χαραλαμπίδου, Σταφυλίδου Π., Μανωλοπούλου, Αραμπατζή, Σεϊτανίδου, Μουρατίδου, Σταφυλίδου Γ., Μίλη, Πετράκη, Μπουντάνι (60′ Ελευθεριάδου), Μαργαρίτη (85′ Κανδύλα)

Απομένει ένα παιχνίδι για τη Veria Ladies, το εξ αναβολής της 7ης αγωνιστικής με τον ΠΑΟ Κοίλων