Serie A : Ούτε η Μίλαν…θέλει το σκουντέτο, 0-0 με Τορίνο! (vid)

Η Τορίνο παίζοντας εξαιρετική άμυνα κράτησε στο μηδέν τη Μίλαν (0-0) για την 32η αγωνιστική της Serie A.

Η πρωτοπόρος του ιταλικού πρωταθλήματος έφερε δεύτερη σερί ισοπαλία με το 0-0 με τη Μπολόνια. Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι έφτασε τους 68 βαθμούς σε 32 αγώνες.

Στη δεύτερη θέση είναι η Ίντερ με 66. Οι «νερατζούρι» έχουν και αγώνα λιγότερο.

Το ματς είχε λίγες καλές φάσεις. Η Μίλαν δε μπορούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες την ώρα που οι γηπεδούχοι κρατούσαν με άνεση το μηδέν στην άμυνά τους.

Νίκη με ανατροπή η Ρόμα
Με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά η Ρόμα έκανε την ανατροπή και επιβλήθηκε με 2-1 της Σαλερνιτάνα για την 32η αγωνιστική της Serie A.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο βρήκε αντίδοτο στο τελευταίο δεκάλεπτο και γλύτωσε από ήττα – κάζο απέναντι στην ουραγό της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι σόκαραν τη Ρόμα στο 22ο λεπτό με τον Ραντοβάνοβιτς.

Η Σαλερνιτάνα έφτασε μία ανάσα από το δεύτερο γκολ στο 73ο λεπτό. Ο Ρουί Πατρίσιο με σπουδαία επέμβαση έσωσε την ομάδα του Μουρίνιο.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 81ο λεπτό με τον Πέρεζ και έκαναν την ανατροπή με τον Σμόλινγκ τρία λεπτά αργότερα. Με τη νίκη αυτή η Ρόμα έφτασε τους 57 βαθμούς και βρίσκεται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.