Επέστρεψε στις νίκες το Αιγάλεω

Στην 7η θέση ανέβηκε το Αιγάλεω, που νίκησε τον Εργοτέλη, σημειώνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για το Αιγάλεω που μόλις στο 18′ πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Τριμμάτη με κοντινή κεφαλιά εκμεταλλευόμενος την αδράνεια στην άμυνα έπειτα από σκαστό σουτ του Αρναρέλλη για το 1-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι δημιουργώντας και άλλες καλές στιγμές, ενώ στο 37′ είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Δημητριάδη, με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και μόλις στο 49′ το Αιγάλεω έφτασε σε δεύτερο γκολ αυτή τη φορά με τον Αρναρέλλη να πιάνει την κεφαλιά για το 2-0.

Οι «κιτρινόμαυροι» προσπάθησαν να αντιδράσουν, ωστόσο παρά τις όποιες προσπάθειες το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε με τον Εργοτέλη να γνωρίζει την ήττα με 2-0.

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης) : Σικαλιάς, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Παναγιώτου, Λάσκαρης, Καλύβας (75′ Ντρενογιάννης), Δημητριάδης (60′ Δακτυλίδης), Τριμμάτης (75′ Παυλής), Αρναρέλλης (68′ Σέχου) Μπαρμαρούσης (46′ Τσιλιγκίρης)

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Κατσούρι (84′ Νεράλ), Σερβιλάκης, Κόλα, Μίκο, Πέιος, Σαρρής, Βουτσάς (68′ Ντουμάνης), Κωστανάσιος, Κουτάντος, Αλεξάκης (59′ Πατρινός)