Serie A : Βαθιά…άρρωστη η Αταλάντα, έχασε και από τη Βερόνα (vid)

Σε κάθετη…πτώση η Αταλάντα, έχασε και από τη Βερόνα με αποτέλεσμα να μείνει ακόμη πιο μακριά από την πρώτη επτάδα. Την ίδια ώρα, η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ να κάνει πλέον… όνειρα Ευρώπης.

Η Βερόνα άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Τσεκερίνι, ενώ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 55′ με αυτογκόλ του Κουπμάινερς.

Το μόνο που κατάφερε η Αταλάντα ήταν να μειώσει στο τελικό 1-2 με τον Σαλβίνι στο 82ο λεπτό, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει την Βερόνα να πανηγυρίζει ένα σπουδαίο διπλό.

Η Βερόνα με αυτή τη νίκη της ανέβηκε στην 9η θέση με 48 βαθμούς και μείωσε στους οκτώ βαθμούς την διαφορά από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Αταλάντα (Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι) : Μούσο, Παλομίνο, Σκαλβίνι (86′ Πάσαλιτς), Ντεμιράλ (57′ Τζιμσίτι), Ζαπακόστα, Χάτεμπερ (56′ Πετσέλα), Κουπμάινερς, Ντε Ρον, Μπογκά (56′ Μουριέλ), Μαλινόφσκι (34′ Μίραντσουκ), Ζαπάτα

Βερόνα (Ιγκόρ Τούντορ) : Μοντιπό, Τσεκερίνι (71′ Βελόσο), Κασάλε, Γκίντερ (30′ Σούταλο), Λάζοβιτς (78′ Ντεπάολι), Φαραόνι, Ίλιτς, Ταμέζε, Καπράρι (78′ Χόνγκλα), Μπαράκ, Σιμεόνε (78′ Λασάνια)