Κατηγορίες
Α ΕΠΣ Ημαθίας - Γ Εθνική / Τοπικά

Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική : Συμπληρώθηκε το παζλ των πρωταθλητών, το πλήρες πρόγραμμα

Ολοκληρώθηκε το παζλ των 56 ομάδων που θα συμμετέχουν στους 8 ομίλους των μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική.

Κάθε γκρουπ απαρτίζεται από επτά πρωταθλήτριες ομάδες, από τις οποίες οι τρεις πρώτες κάθε ομίλου (μετά από αναμετρήσεις ενός και μόνο γύρου) θα αγωνιστούν τη νέα σεζόν στην ανώτερη κατηγορία.

Την τελευταία εβδομάδα και με το φινάλε των αντίστοιχων πρωταθλημάτων, ο Πυρσός  πήρε τον τίτλο στην ΕΠΣ Γρεβενών, ο ΑΟ Τσιλιβή στη Ζάκυνθο, ο Τενεάτης Αθικίων στην Κόρινθο, ο ιστορικός ΑΟ Χαλκίς στην Εύβοια, ο Αστέρας Περάματος άφησε εκτός τίτλου τον Ερμή Ζωνιανών στο Ρέθυμνο, ο ΑΟ Τυμπακίου στο Ηράκλειο και η ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός στη Σάμο.

Ο νταμπλούχος της ΕΠΣ Ημαθίας, Αστέρας Τριποτάμου έμαθε και τον τελευταίο αντίπαλο στον 2ο όμιλο κι αυτός είναι ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης.

Το συγκρότημα του Τάσου Χουρσουζίδη ξεκινά τη σειρά των αγώνων με την αναμέτρηση στην ομώνυμη κωμόπολη του Κιλκίς, κόντρα σε μια ομάδα που είναι γνωστή στην Ημαθία, καθώς αναμετρήθηκε στο παρελθόν τόσο με τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (μπαράζ ανόδου) όσο και με τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων για το Κύπελλο Ελλάδας.

Στον όμιλο συμμετέχουν ο ΓΑΣ Σβορώνου από την Πιερία, μια ιδιαίτερα ισχυρή ομάδα με ποδοσφαιριστές που έχουν…φάει με το κουτάλι τις εθνικές κατηγορίες, ο πρωταθλητής Φλώρινας, Μελιτέας Μελίτης (που πέρσι αγωνίστηκε στη Γ Εθνική), ο Εθνικός Γιαννιτσών, επίσης με πρόσφατη παρουσία στη Γ’, η Αναγέννηση Επανομής του Γρηγόρη Παπαζαχαρία αλλά και ο ΑΟ Χανιώτης από την ΕΠΣ Χαλκιδικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα στον 2ο όμιλο :

1η αγωνιστική (8/5)
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Αστέρας Τριποτάμου
ΓΑΣ Σβορώνου – Μελιτέας Μελίτης
Εθνικός Γιαννιτσών – Αναγέννηση Επανομής
Ρεπό : ΑΟ Χανιώτης

2η αγωνιστική (11/5)
Αναγέννηση Επανομής – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Μελιτέας Μελίτης – Εθνικός Γιαννιτσών
ΑΟ Χανιώτης – ΓΑΣ Σβορώνου
Ρεπό : Αστέρας Τριποτάμου

3η αγωνιστική (15/5)
Εθνικός Γιαννιτσών – ΓΑΣ Σβορώνου
Αστέρας Τριποτάμου – Μελιτέας Μελίτης
ΑΟ Χανιώτης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Ρεπό : Αναγέννηση Επανομής

4η αγωνιστική (22/5)
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Μελιτέας Μελίτης
Αναγέννηση Επανομής – ΑΟ Χανιώτης
Εθνικός Γιαννιτσών – Αστέρας Τριποτάμου
Ρεπό : ΓΑΣ Σβορώνου

5η αγωνιστική (25/5)
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Εθνικός Γιαννιτσών
ΓΑΣ Σβορώνου – Αναγέννηση Επανομής
Αστέρας Τριποτάμου – ΑΟ Χανιώτης
Ρεπό : Μελιτέας Μελίτης

6η αγωνιστική (29/5)
Αστέρας Τριποτάμου – ΓΑΣ Σβορώνου
ΑΟ Χανιώτης – Εθνικός Γιαννιτσών
Μελιτέας Μελίτης – Αναγέννηση Επανομής
Ρεπό : ΠΑΟΚ Κρηστώνης

7η αγωνιστική (5/6)
Μελιτέας Μελίτης – ΑΟ Χανιώτης
Αναγέννηση Επανομής – Αστέρας Τριποτάμου
ΓΑΣ Σβορώνου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης
Ρεπό : Εθνικός Γιαννιτσών

 

Το πρόγραμμα στους άλλους ομίλους :

1ος όμιλος

1η αγωνιστική (8/5)
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – ΓΣ Προσοτσάνης
Καμπανιακός – Άρης Πετεινού
Βύρων Καβάλας – Πανθρακικός
Ρεπό : Ηρακλής Αμμουδιάς

2η αγωνιστική (11/5)
Πανθρακικός – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης
Άρης Πετεινού – Βύρων Καβάλας
Ηρακλής Αμμουδιάς – Καμπανιακός
Ρεπό : ΓΣ Προσοτσάνης

3η αγωνιστική (15/5)
Βύρων Καβάλας – Καμπανιακός
ΓΣ Προσοτσάνης – Άρης Πετεινού
Ηρακλής Αμμουδιάς – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης
Ρεπό : Πανθρακικός

4η αγωνιστική (22/5)
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Άρης Πετεινού
Πανθρακικός – Ηρακλής Αμμουδιάς
Βύρων Καβάλας – ΓΣ Προσοτσάνης
Ρεπό : Καμπανιακός

5η αγωνιστική (25/5)
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Βύρων Καβάλας
Καμπανιακός – Πανθρακικός
ΓΣ Προσοτσάνης – Ηρακλής Αμμουδιάς
Ρεπό : Άρης Πετεινού

6η αγωνιστική (29/5)
ΓΣ Προσοτσάνης – Καμπανιακός
Ηρακλής Αμμουδιάς – Βύρων Καβάλας
Άρης Πετεινού – Πανθρακικός
Ρεπό : Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης

7η αγωνιστική (5/6)
Άρης Πετεινού – Ηρακλής Αμμουδιάς
Πανθρακικός – ΓΣ Προσοτσάνης
Καμπανιακός – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης
Ρεπό : Βύρων Καβάλας

3ος όμιλος

1η αγωνιστική (8/5)
ΑΕ Ξηροβουνίου – Αναγέννηση Στάνου
Καστοριά – Αστέρας Πετριτή
ΑΟ Ν.Σελεύκειας – Θύελλα Κατσικά
Ρεπό : Απόλλων Πάργας

2η αγωνιστική (11/5)
Θύελλα Κατσικά – ΑΕ Ξηροβουνίου
Αστέρας Πετριτή – ΑΟ Ν.Σελεύκειας
Απόλλων Πάργας – Καστοριά
Ρεπό : Αναγέννηση Στάνου

3η αγωνιστική (15/5)
ΑΟ Ν.Σελεύκειας – Καστοριά
Αναγέννηση Στάνου – Αστέρας Πετριτή
Απόλλων Πάργας – ΑΕ Ξηροβουνίου
Ρεπό : Θύελλα Κατσικά

4η αγωνιστική (22/5)
ΑΕ Ξηροβουνίου – Αστέρας Πετριτή
Θύελλα Κατσικά – Απόλλων Πάργας
ΑΟ Ν.Σελεύκειας – Αναγέννηση Στάνου
Ρεπό : Καστοριά

5η αγωνιστική (25/5)
ΑΕ Ξηροβουνίου – ΑΟ Ν.Σελεύκειας
Καστοριά – Θύελλα Κατσικά
Αναγέννηση Στάνου – Απόλλων Πάργας
Ρεπό : Αστέρας Πετριτή

6η αγωνιστική (29/5)
Αναγέννηση Στάνου – Καστοριά
Απόλλων Πάργας – ΑΟ Ν.Σελεύκειας
Αστέρας Πετριτή – Θύελλα Κατσικά
Ρεπό : ΑΕ Ξηροβουνίου

7η αγωνιστική (5/6)
Αστέρας Πετριτή – Απόλλων Πάργας
Θύελλα Κατσικά – Αναγέννηση Στάνου
Καστοριά – ΑΕ Ξηροβουνίου
Ρεπό : ΑΟ Ν.Σελεύκειας

4ος όμιλος

1η αγωνιστική (8/5)
Πύρασος Νέας Αγχιάλου – Πυρσός Γρεβενών
Δωτιέας Αγιάς – Διγενής Νεοχωρίου
Μακεδονικός Φούφα – Αστέρας Καρδίτσας
Ρεπό : ΑΟ Στυλίδας

2η αγωνιστική (11/5)
Αστέρας Καρδίτσας – Πύρασος Νέας Αγχιάλου
Διγενής Νεοχωρίου – Μακεδονικός Φούφα
ΑΟ Στυλίδας – Δωτιέας Αγιάς
Ρεπό : Πυρσός Γρεβενών

3η αγωνιστική (15/5)
Μακεδονικός Φούφα – Δωτιέας Αγιάς
Πυρσός Γρεβενών – Διγενής Νεοχωρίου
ΑΟ Στυλίδας – Πύρασος Νέας Αγχιάλου
Ρεπό : Αστέρας Καρδίτσας

4η αγωνιστική (22/5)
Πύρασος Νέας Αγχιάλου – Διγενής Νεοχωρίου
Αστέρας Καρδίτσας – ΑΟ Στυλίδας
Μακεδονικός Φούφα – Πυρσός Γρεβενών
Ρεπό : Δωτιέας Αγιάς

5η αγωνιστική (25/5)
Πύρασος Νέας Αγχιάλου – Μακεδονικός Φούφα
Δωτιέας Αγιάς – Αστέρας Καρδίτσας
Πυρσός Γρεβενών – ΑΟ Στυλίδας
Ρεπό : Διγενής Νεοχωρίου

6η αγωνιστική (29/5)
Πυρσός Γρεβενών – Δωτιέας Αγιάς
ΑΟ Στυλίδας – Μακεδονικός Φούφα
Διγενής Νεοχωρίου – Αστέρας Καρδίτσας
Ρεπό : Πύρασος Νέας Αγχιάλου

7η αγωνιστική (5/6)
Διγενής Νεοχωρίου – ΑΟ Στυλίδας
Αστέρας Καρδίτσας – Πυρσός Γρεβενών
Δωτιέας Αγιάς – Πύρασος Νέας Αγχιάλου
Ρεπό : Μακεδονικός Φούφα

5ος όμιλος

1η αγωνιστική (8/5)
ΑΟ Πάτραι – Πανθυρεατικός
Παλληξουριακός – Πανγυθεατικός
ΑΟ Τσιλιβή – Πανηλειακός
Ρεπό : Πανθουριακός

2η αγωνιστική (11/5)
ΑΟ Τσιλιβή – ΑΟ Πάτραι
Πανγυθεατικός – Πανηλειακός
Πανθουριακός – Παλληξουριακός
Ρεπό : Πανθυρεατικός

3η αγωνιστική (15/5)
Πανηλειακός – Παλληξουριακός
Πανθυρεατικός – Πανγυθεατικός
Πανθουριακός – ΑΟ Πάτραι
Ρεπό : ΑΟ Τσιλιβή

4η αγωνιστική (22/5)
ΑΟ Πάτραι – Πανγυθεατικός
ΑΟ Τσιλιβή – Πανθουριακός
Πανηλειακός – Πανθυρεατικός
Ρεπό : Παλληξουριακός

5η αγωνιστική (25/5)
ΑΟ Πάτραι – Πανηλειακός
Παλληξουριακός – ΑΟ Τσιλιβή
Πανθυρεατικός  – Πανθουριακός
Ρεπό : Πανγυθεατικός

6η αγωνιστική (29/5)
Πανθυρεατικός – Παλληξουριακός
Πανθουριακός – Πανηλειακός
Πανγυθεατικός – ΑΟ Τσιλιβή
Ρεπό : ΑΟ Πάτραι

7η αγωνιστική (5/6)
Πανγυθεατικός – Πανθουριακός
ΑΟ Τσιλιβή – Πανγυθεατικός
Παλληξουριακός – ΑΟ Πάτραι
Ρεπό : Πανηλειακός

6ος όμιλος

1η αγωνιστική (8/5)
Κυπάρισσος Αντίκυρας – Παναργειακός
Τενεάτης Αθικίων – ΑΟ Μοσχάτου
Αίολος Καρπενησίου – ΑΟ Χαλκίς
Ρεπό : Απόλλων Ευπαλίου

2η αγωνιστική (11/5)
ΑΟ Χαλκίς – Κυπάρισσος Αντίκυρας
ΑΟ Μοσχάτου – Αίολος Καρπενησίου
Απόλλων Ευπαλίου – Τενεάτης Αθικίων
Ρεπό : Παναργειακός

3η αγωνιστική (15/5)
Αίολος Καρπενησίου – Τενεάτης Αθικίων
Παναργειακός – ΑΟ Μοσχάτου
Απόλλων Ευπαλίου – Κυπάρισσος Αντίκυρας
Ρεπό : ΑΟ Χαλκίς

4η αγωνιστική (22/5)
Κυπάρισσος Αντίκυρας – ΑΟ Μοσχάτου
ΑΟ Χαλκίς – Απόλλων Ευπαλίου
Αίολος Καρπενησίου – Παναργειακός
Ρεπό : Τενεάτης Αθικίων

5η αγωνιστική (25/5)
Κυπάρισσος Αντίκυρας – Αίολος Καρπενησίου
ΠΑΣ Κόρινθος – ΑΟ Χαλκίς
Παναργειακός – Απόλλων Ευπαλίου
Ρεπό : ΑΟ Μοσχάτου

6η αγωνιστική (29/5)
Παναργειακός – Τενεάτης Αθικίων
Απόλλων Ευπαλίου – Αίολος Καρπενησίου
ΑΟ Μοσχάτου – ΑΟ Χαλκίς
Ρεπό : Κυπάρισσος Αντίκυρας

7η αγωνιστική (5/6)
ΑΟ Μοσχάτου – Απόλλων Ευπαλίου
ΑΟ Χαλκίς – Παναργειακός
Τενεάτης Αθικίων – Κυπάρισσος Αντίκυρας
Ρεπό : Αίολος Καρπενησίου

7ος όμιλος

1η αγωνιστική (8/5)
Βύζας Μεγάρων – ΑΟ Αγίας Παρασκευής
Ελλάς Ποντίων – Αστέρας Περάματος
Νίκη Σητείας – ΑΟ Τυμπακίου
Ρεπό : Απόλλων Αγίου Ιωάννη

2η αγωνιστική (11/5)
ΑΟ Τυμπακίου – Βύζας Μεγάρων
Αστέρας Περάματος – Νίκη Σητείας
Απόλλων Αγίου Ιωάννη – Ελλάς Ποντίων
Ρεπό : ΑΟ Αγίας Παρασκευής

3η αγωνιστική (15/5)
Νίκη Σητείας – Ελλάς Ποντίων
ΑΟ Αγίας Παρασκευής – Αστέρας Περάματος
Απόλλων Αγίου Ιωάννη – Βύζας Μεγάρων
Ρεπό : ΑΟ Τυμπακίου

4η αγωνιστική (22/5)
Βύζας Μεγάρων – Αστέρας Περάματος
ΑΟ Τυμπακίου – Απόλλων Αγίου Ιωάννη
Νίκη Σητείας – ΑΟ Αγίας Παρασκευής
Ρεπό : Ελλάς Ποντίων

5η αγωνιστική (25/5)
Βύζας Μεγάρων – Νίκη Σητείας
Ελλάς Ποντίων – ΑΟ Τυμπακίου
ΑΟ Αγίας Παρασκευής  – Απόλλων Αγίου Ιωάννη
Ρεπό : Αστέρας Περάματος

6η αγωνιστική (29/5)
ΑΟ Αγίας Παρασκευής – Ελλάς Ποντίων
Απόλλων Αγίου Ιωάννη – Νίκη Σητείας
Αστέρας Περάματος – ΑΟ Τυμπακίου
Ρεπό : Βύζας Μεγάρων

7η αγωνιστική (5/6)
Αστέρας Περάματος – Απόλλων Αγίου Ιωάννη
ΑΟ Τυμπακίου – ΑΟ Αγίας Παρασκευής
Ελλάς Ποντίων – Βύζας Μεγάρων
Ρεπό : Νίκη Σητείας

8ος όμιλος

1η αγωνιστική (8/5)
ΓΣ Μαρκό – Άρης Πετρούπολης
Αετός Λουτρών – ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός
Ελλάς Σύρου – Ιάλυσος ή Ηρακλής Μαριτσών
Ρεπό : Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

2η αγωνιστική (11/5)
Ιάλυσος ή Ηρακλής Μαριτσών – ΓΣ Μαρκό
ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός – Ελλάς Σύρου
Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου – Αετός Λουτρών
Ρεπό : Άρης Πετρούπολης

3η αγωνιστική (15/5)
Ελλάς Σύρου – Αετός Λουτρών
Άρης Πετρούπολης – ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός
Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου – ΓΣ Μαρκό
Ρεπό : Ιάλυσος

4η αγωνιστική (22/5)
ΓΣ Μαρκό – ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός
Ιάλυσος – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου
Ελλάς Σύρου – Άρης Πετρούπολης
Ρεπό : Αετός Λουτρών

5η αγωνιστική (25/5)
ΓΣ Μαρκό – Ελλάς Σύρου
Αετός Λουτρών – Ιάλυσος
Άρης Πετρούπολης – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου
Ρεπό : ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός

6η αγωνιστική (29/5)
Άρης Πετρούπολης – Αετός Λουτρών
Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου – Ελλάς Σύρου
ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός – Ιάλυσος
Ρεπό : ΓΣ Μαρκό

7η αγωνιστική (5/6)
ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακός – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου
Ιάλυσος – Άρης Πετρούπολης
Αετός Λουτρών – ΓΣ Μαρκό
Ρεπό : Ελλάς Σύρου

error: Protected