Η ανατροπή της χρονιάς για την Επισκοπή, από 0-2 στο 87’… 3-2 στο 90+2′! (photos)

Στιγμές που μόνο το ποδόσφαιρο μπορεί να χαρίσει, εκτυλίχθηκαν έτσι στο τελευταίο φετινό ματς για τις δύο ομάδες.

Ο Παναθηναϊκός Β κρατούσε τη νίκη στο τσεπάκι του, αφού λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0, ωστόσο η Επισκοπή αφού μείωσε σε 1-2 στο 87′, όχι μόνο πίστεψε στην ανατροπή, αλλά κατάφερε και να την πετύχει:

Στο 87′ ο Δημήτρης Πολυχρόνης με ασύλληπτο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 1-2!

Ακολούθως, στο 90′ ο Ταρσίσιο ανατράπηκε από τον Σουρδή και ο διαιτητής Μπεκιάρης καταλόγισε το πέναλτι. Ο Βραζιλιάνος ήταν εύστοχος στην εκτέλεση και ισοφάρισε σε 2-2!

Και φτάνουμε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με τον Σουμπασάκη να βρίσκεται εντός περιοχής και να πλασάρει ιδανικά για την ολική ανατροπή και το τελικό 3-2, σκορπώντας την απογοήτευση στους παίκτες του Παναθηναϊκού Β!

Ο Παναθηναϊκός Β ήταν καλύτερος στο α’ ημίχρονο, διάστημα στο οποίο άλλωστε έφτασε και στα δύο του γκολ, αρχικά με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αθανασακόπουλου στο 10’, πέναλτι που κέρδισε ο Αλμπάνης, καθώς ανατράπηκε από τον Τασιούλη. Το 2-0 ακολούθησε στο 35′ όταν από λάθος του Νούνο στην άμυνα, ο Φρόκου το εκμεταλλεύτηκε και βγήκε μόνος απέναντι στον Καλογεράκη και με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια του αγώνα η Επισκοπή είχε και δύο δοκάρια με τους Κουκούλη στο 70’ και Ταρσίσιο στο 84’.

το φιλμ του αγώνα στο athlitiko.gr

δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

ΠΑΕ Επισκοπή (Γιάσμινκο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης (55’ Κουκούλης), Ανδρικόπουλος, Γκονζάλβες, Τριντάντε, Εμπόι, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης, Σκόνδρας, Νταρζίσιο, Νοικοκυράκης.

Παναθηναϊκός Β (Χαβιέρ Βάθκεθ): Σουρδής, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Ρόμπι Αλέξανδρος, Καρβούνης (67′ Κούτσιας), Μαρτίνης (67′ Σαρδέλης), Αλμπάνης (88′ Δημητρίου), Φρόκου (80′ Καραμπάς), Αμπντελραμάν (88′ Μαραθωνίτης), Ηλιάδης.

*Ο Λεβαδειακός θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου με τη Βέροια
*Υποβιβάζονται Αστέρας Βλαχιώτη (παίρνει τη θέση του Παναθηναϊκού Β που βάσει προκήρυξης παραμένει κατηγορία), Καραϊσκάκης Άρτας, ΑΣ Ρόδου και Ζάκυνθος