Κατηγορίες
B ΕΠΣ Ημαθίας

Β ΕΠΣ Ημαθίας : Πρωταθλητές στέφθηκαν ΑΕ Αλεξάνδρειας και Απόλλων Αγίου Γεωργίου! (βαθμολογίες, φύλλα αγώνα)

Ολοκληρώθηκαν χθες Κυριακή (8/5) τα play off της Β Ερασιτεχνικής και απομένουν πλέον δύο αγωνιστικές στα play out για να πέσει η αυλαία της φετινής σεζόν.

Βέβαια, το τυπικό σκέλος της θα ολοκληρωθεί με τη διεξαγωγή του αγώνα για την ανάδειξη του Υπερπρωταθλητή της κατηγορίας, σε μέρα και ώρα που θα ανακοινωθεί από την ΕΠΣ Ημαθίας.

Η ΑΕ Αλεξάνδρειας στον 1ο και ο Απόλλων Αγίου Γεωργίου στον 2ο όμιλο, είναι και επίσημα πρωταθλητές και θα αναμετρηθούν μεταξύ τους, ενώ ΑΕ Βρυσακίου και Λευκάδια είναι και τυπικά οι ομάδες που θα τις ακολουθήσουν στη νέα Α Ερασιτεχνική.

Η ομάδα του Αντώνη Παπατζίκου επικράτησε με 2-1 της ΑΕ Καψόχωρας, χάρη στα δύο τέρματα του Χρυσοβαλάντη Κούκλα, ενώ οι «πράσινοι» του Μπάμπη Σπυριδωνίδη αναδείχτηκαν ισόπαλοι 4-4 κόντρα στα Λευκάδια, σε ένα από τα πιο «χορταστικά» παιχνίδια της σεζόν.

Όσον αφορά τα play out, έχουν εδώ και καιρό τυπικό χαρακτήρα και οι ομάδες περιμένουν καρτερικά το φινάλε…

Το πανόραμα των αγώνων :

Play Off

1ος όμιλος (6η αγωνιστική)

ΑΕ Καψόχωρας – ΑΕ Αλεξάνδρειας  1-2 (84′ Μητσιώτης / 4′-17′ Κούκλας Χ.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παζαρτζικλής, με βοηθούς τους κ.κ. Τσίτση και Βαλκάνο

Συνθέσεις

ΑΕ Καψόχωρας : Γκατζούφας, Ταραπόσος (46′ Βρεττός Κ.), Μουρατίδης, Τόζογλου, Αραμπατζής, Όμπιντιγκ, Βασιλείου, Μπεκτάς (46′ Ζωγράφος), Μητσιώτης, Τζέπης, Ζωγράφου (46′ Τοπαλίδης)

ΑΕ Αλεξάνδρειας : Κωνσταντινόπουλος, Κίτσας Χ., Κίτσας Ε. (65′ Κούκλας Π.), Μουρατίδης, Τόζογλου, Κοντογιάννης (81′ Παναγιωτίδης), Κούκλας Α., Πιπιλιάρης Κ., Γατόπουλος (69′ Τζιλόπουλος), Πιπιλιαρίδης (65′ Μάντζης), Κούκλας Χ. (84′ Παπαδόπουλος)


Δόξα Βρυσακίου – Άρης Παλαιοχωρίου 3-5 (62’-85’ Κίτσας Ευγ., 89’ Κίτσας Κ. / 2’ Νεστορόπουλος, 27’-29’ Ανδρίτσος, 50’ Κίτσας Γ., 90’ Παπακωνσταντίνου)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Γκαλαΐτσης, με βοηθούς τους κ.κ. Ζαχαριάδη και Κωστογλίδη

Συνθέσεις

Δόξα Βρυσακίου : Κίτσας Δ., Βασιλείου Η., Κίτσας Ευγ., Κίτσας Ο., Μάρκου, Τζέπης Χρυσ., Μάρκος (46′ Τζέπης Ι.), Αναστασόπουλος, Κίτσας Κ., Μπουκλάς Γ., Τζέπης Χρ.

Άρης Παλαιοχωρίου : Καζεπίδης, Ζαραμπούκας, Νικολόπουλος, Γεωργιάδης, Ταμπουράς, Τσαντεκίδης (56′ Μουσκεφτάρας), Ανδρίτσος, Νεστορόπουλος, Παπακωνσταντίνου, Κίτσας Γ., Κίτσας Α.

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Αλεξάνδρειας 22 13 6 3 34 18 16 45
2 Δόξα Βρυσακίου 22 11 7 4 31 20 11 40
3 ΑΕ Καψόχωρας 22 9 9 4 26 15 11 36
4 Άρης Παλαιοχωρίου 22 10 5 7 45 23 22 35

 

2ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Λευκάδια – Απόλλων Αγίου Γεωργίου  4-4 (2′ Τουγγελίδης, 10′ Πατσιαβούρας, 35′ Δημητρούσης, 69′ Ηλίας / 41′ Σαρκατζής, 46′ Γκουργκούτας, 48′-90+1′ Γερμάνης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Νησελίτης, με βοηθούς τους κ.κ. Χαλατζιούκα και Αργυρίου

Συνθέσεις

Λευκάδια : Λογδανίδης, Τάνης, Μισαηλίδης Μ., Ηλίας, Μισαηλίδης Π. (71′ Αμανατίδης Β.), Κοσμάς, Πατσιαβούρας, Τουγγελίδης, Αμανατίδης Σ., Καϊσίδης, Δημητρούσης (46′ Μπόφτσης)

Απόλλων Αγίου Γεωργίου : Κωνσταντινίδης, Τουλουμτζής, Λιάτσος, Ορφανίδης, Εμμανουηλίδης (46′ Γκουργκούτας), Ντρίζι, Φουρκιώτης (71′ Στολτίδης), Γερμάνης, Σαντίνι, Σπυριδωνίδης, Σαρκατζής


Άτλας Ζερβοχωρίου – Ολυμπιακός Νάουσας  4-2 (22′ 20, 72′ Πρόιος, 77′-83′ Κολοκοτρώνης / 84′-88′ Μήτσικας Αλ.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Χριστοδούλου Κ., με βοηθούς τους κ.κ. Ασβεστάρα και Χαραλαμπίδη

Συνθέσεις

Άτλας Ζερβοχωρίου : Μπρίτσκος, Γαϊτανίδης Ε (70′ Κολοκοτρώνης)., Μουρατίδης, Τηλκερίδης Δ., Μήτρου Σ., Παντζαρτζίδης (64′ Δαυίδης), Μήτρου Π., Τηλκερίδης Π., Ντατσής, Γαϊτανίδης Φ. (70′ Πρόιος), Γαϊτανίδης Α.

Ολυμπιακός Νάουσας : Καραμίχος, Μπλιάτκας Α., Λένος (71′ Σαράφης), Σαμαράς, Μήτσικας Αλ., Μάινος, Σάκκος, Σερδαρίδης Ι., Σύρκος, Φωτιάδης (51′ Βαρβέρης), Χαρατσίδης (60′ Σερδαρίδης Α.)

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 22 15 5 2 72 23 49 50
2 Λευκάδια 22 14 5 3 62 25 37 47
3 Άτλας Ζερβοχωρίου 22 12 5 5 49 30 19 41
4 Ολυμπιακός Νάουσας 22 8 4 10 36 41 -5 28

 

Play Out

1ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Δόξα Κυψέλης – ΑΕ Καβασίλων 3-2 (36’ Μπόσκος, 56’ Κίτσα, 67’ Κοκοφτόπουλος / 15’ Δούμας, 29’ Ισλάμι)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Ρηγόπουλος, με βοηθούς τους κ.κ. Νησελίτη και Τσίτση

Συνθέσεις

Δόξα Κυψέλης : Καψάλης, Παναγιωτόπουλος (46’ Λέσι), Ζησιόπουλος Θεόδ. (81’ Τάτα), Μουσενίκας, Αποστολόπουλος, Κίτσα (89’ Τούνης), Παράσχος, Μπόσκος, Παναπακίδης, Ζησιόπουλος Θωμ., Κοκοφτόπουλος (81’ Κωνσταντινίδης)

ΑΕ Καβασίλων : Πάτρας Γ., Πάτρας Ρ., Πάτρας Κ., Τεντσογλίδης, Δούμας, Μούζι, Τουτουντζίδης, Μαρούδας, Ισλάμι, Βουλγαράκης, Κουτσιάδης.


(7/5) Απόλλων Λυκογιάννης – Δόξα Ασωμάτων  2-1 (30′ Παγγούρας, 47′ Σακαλής Μ. / 71′ Ρηγόπουλος)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παζαρτζικλής, με βοηθούς τους κ.κ. Κωστογλίδη και Χαραλαμπίδη

Συνθέσεις

Απόλλων Λυκογιάννης : Παντελή, Σάρκα (74′ Παυλίδης), Τσιφλίδης, Μπαλτζής, Μανιόπουλος, Σακαλής Α., Βοργιατζίδης, Σακαλής Μ., Μήτογλου (63′ Καλαϊτζίδης), Παγγούρας, Παπαδόπουλος

Δόξα Ασωμάτων : Νατσάλης, Γεωργιάδης, Ρηγόπουλος, Σερασκιέρης Π., Πολιτίδης (63′ Καλπακίδης), Παρασκευαΐδης (63′ Χειμωνόπουλος), Μιχαλόπουλος, Μπαλτζής, Πιστοφίδης, Τσιώμος, Κοντογιάννης


Ρεπό : Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καβασίλων 23 11 5 7 55 28 27 38
2 Δόξα Κυψέλης 22 8 3 11 27 40 -13 27
3 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 22 6 5 11 27 39 -12 23
4 Απόλλων Λυκογιάννης 23 6 5 12 29 48 -19 23
5 Δόξα Ασωμάτων 22 1 5 16 23 66 -43 8

Επόμενη αγωνιστική (9η, 15/5, 17.00)

Δόξα Ασωμάτων – Δόξα Κυψέλης
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Απόλλων Λυκογιάννης
Ρεπό : ΑΕ Καβασίλων

 

2ος όμιλος (8η αγωνιστική)

ΑΕΠ Βέροιας – Κεραυνός Επισκοπής  0-5 (21′-46′-50′ Καρυπίδης Α., 25′ Ιωαννίδης, 64′ Αγιάζι)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παζαρτζικλής, με βοηθούς τους κ.κ. Κωστογλίδη και Χαραλαμπίδη

Συνθέσεις

ΑΕΠ Βέροιας : Παναγιωτούδας Ι., Καρολίδης, Κουκλιανιώτης, Μωυσίδης, Γκουτζιλίκας, Μουρατίδης, Πετρομελίδης, Βαφειάδης, Ακριβόπουλος, Κολμπουτσάι, Παπαδόπουλος (75′ Σιδηρόπουλος)

Κεραυνός Επισκοπής : Σαρασίδης (8′ Χαραλαμπίδης Σ.), Τζιμπράκου, Χατζηιωαννίδης, Ιωαννίδης, Αγιάζι, Χαλντέντα, Ορφανίδης, Δημητρίου, Στυλιανού, Δήμου Β., Καρυπίδης Α.


Ερμής Τριλόφου – Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας  1-4 (83’ Καρανάτσιος / 12’ Χάκα, 40’ Σαΐπι, 54’-81’ Τσουλχάι)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Πιπιερίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Γκόγκα και Παπαντώνη

Συνθέσεις

Ερμής Τριλόφου : Μίχος, Καρανάτσιος, Κουιρουκίδης, Δουλγερίδης, Πρυμίδης, Παπαδόπουλος, Καραφιλάι, Καζάνας, Πετεινάρης, Παπαδόπουλος, Ακριβόπουλος (55’ Καμπίσιος_.

Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας : Λίκα (73’ Κουπίδης), Σαΐπι, Χάκα (73’ Χωραφαΐδης), Καλαϊτζίδης Ν. (66’ Ορφανίδης), Ορφανίδης (75’ Λαζάρου), Τσουλχάι, Μωυσίδης, Κώτελης, Κρεμλίδης, Νομικός (75’ Οργιανέλης), Καλαϊτζίδης Ι.


Ρεπό : Εθνικός Ράχης

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Κεραυνός Επισκοπής 23 15 2 6 60 27 33 47
2 Κίτρινη Θύελλα Πατρ. 22 9 6 7 41 30 11 33
3 Εθνικός Ράχης 22 5 3 14 24 65 -41 18
4 ΑΕΠ Βέροιας 22 4 5 13 23 37 -14 17
5 Ερμής Τριλόφου 23 0 1 22 17 106 -89 1

Επόμενη αγωνιστική (9η, 15/5, 17.00)

Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας – ΑΕΠ Βέροιας
Εθνικός Ράχης – Ερμής Τριλόφου
Ρεπό : Κεραυνός Επισκοπής

error: Protected