Κατηγορίες
Κύπελλο Ελλάδος

Το sportsup.gr σας παρουσιάζει το πανόραμα των Κυπέλλων των ερασιτεχνικών Ενώσεων (updated 13/5)

Πιστό στην…παράδοση τέτοια εποχή, το sportsup.gr σας παρουσιάζει τις ομάδες που κατέκτησαν το κύπελλο ερασιτεχνών.

Οι 53 Ενώσεις ανά την Ελλάδα οδεύουν προς το φινάλε (σε πέντε ακόμη δεν έχουν αναδειχτεί οι κάτοχοι) και ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι διοργανώσεις του Κυπέλλου, όπου δεσπόζουν ομάδες με μεγάλη ποδοσφαιρική ιστορία αλλά και οι λεγόμενες «σταχτοπούτες».

Το πανόραμα των διοργανώσεων ανά Ένωση (με έντονα γράμματα οι ομάδες που κατέκτησαν τον τίτλο) :

ΕΠΣ Έβρου : Αλεξανδρούπολη FC
ΕΠΣ Θράκης : Πανθρακικός
ΕΠΣ Ξάνθης : Άρης Πετεινού
ΕΠΣ Δράμας : Ημιτελική φάση (Μέγας Αλέξανδρος Αγίου Αθανασίου, Δόξα Βώλακα, ΑΕ Αμπελοκήπων, ΑΕ Καλαμπακίου)
ΕΠΣ Καβάλας : Βύρων Καβάλας
ΕΠΣ Σερρών : Απόλλων Παραλιμνίου
ΕΠΣ Κιλκίς : Αναγέννηση Πλαγιάς
ΕΠΣ Μακεδονίας : Ιωνικός 
ΕΠΣ Χαλκιδικής : Αετός Βαρβάρας
ΕΠΣ Πέλλας : ΑΣ Γιαννιτσά
ΕΠΣ Ημαθίας : Αστέρας Τριποτάμου
ΕΠΣ Πιερίας : Βατανιακός
ΕΠΣ Φλώρινας : Μελιτέας Μελίτης
ΕΠΣ Καστοριάς : Παναργειακός Ορεστικού
ΕΠΣ Κοζάνης : ΑΕΠ Κοζάνης
ΕΠΣ Γρεβενών : ? (Δεν υπάρχει πουθενά πληροφόρηση)
ΕΠΣ Λάρισας : ΠO Ελασσόνας 
ΕΠΣ Τρικάλων : ΠΟ Φήκης
ΕΠΣ Καρδίτσας : Ατρόμητος Παλαμά
ΕΠΣ Θεσσαλίας : Πύρασος Ν.Αγχιάλου
ΕΠΣ Ηπείρου : ΠΑΣ Κράψης
ΕΠΣ Θεσπρωτίας : ΑΕ Νέας Σελεύκειας 
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας : Τηλυκράτης
ΕΠΣ Κέρκυρας : Αστέρας Πετριτή 
ΕΠΣ Άρτας : Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας : Ναυπακτιακός Αστέρας
ΕΠΣ Φωκίδας : Απόλλων Ευπαλίου
ΕΠΣ Ευρυτανίας : Αίολος Καρπενησίου
ΕΠΣ Φθιώτιδας : Αστέρας Σταυρού
ΕΠΣ Βοιωτίας : ΑΟ Υπάτου
ΕΠΣ Εύβοιας : ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΕΠΣ Αθηνών : ΓΣ Ηλιούπολης
ΕΠΣ Πειραιά : Ελλάς Ποντίων
ΕΠΣ Ανατ.Αττικής : Άρης Βούλας
ΕΠΣ Δυτ.Αττικής : Πανελευσινιακός 
ΕΠΣ Κορινθίας : Πανκαμαριακός
ΕΠΣ Αχαΐας : Διαγόρας Βραχνεΐκων
ΕΠΣ Ηλείας : ΠΑΟ Βάρδας
ΕΠΣ Αρκαδίας : Ερμής Μελιγούς
ΕΠΣ Αργολίδας : Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
ΕΠΣ Μεσσηνίας : Πανθουριακός
ΕΠΣ Ζακύνθου : ΑΟ Κατασταρίου
ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης : Παλληξουριακός
ΕΠΣ Λακωνίας : Μολαϊκός
ΕΠΣ Χανίων : Απόλλων Αγίου Ιωάννη
ΕΠΣ Ρεθύμνου : Ερμής Ζωνιανών 
ΕΠΣ Ηρακλείου : Αλμυρός
ΕΠΣ Λασιθίου : ΑΟ Αγίου Νικολάου
ΕΠΣ Κυκλάδων : Ημιτελική Φάση (Πανναξιακός – ΑΟ Πύργου ή Ελλάς Σύρου)
ΕΠΣ Λέσβου : Αετός Λουτρών
ΕΠΣ Σάμου : Σε αναμονή του ζευγαριού του τελικού
ΕΠΣ Χίου : Ποσειδών Καρδαμύλων 
ΕΠΣ Δωδεκανήσων : Φοίβος Κρεμαστής – ΑΕΡΑ Αφάντου (18/5)

error: Protected