Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική : Μεγάλο διπλό ανόδου για τον Αετό Λουτρών! (vid)

Τον νόμο του ποδοσφαίρου πλήρωσε η Ελλάς Σύρου, που ηττήθηκε με 0-1 από τον Αετό Λουτρών που αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο για περισσότερο από 30 λεπτά.

Αν και καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, οι συριανοί δεν κατάφεραν να σκοράρουν, έχοντας χαμένο πέναλτι στο πρώτο μέρος και δοκάρι στην επανάληψη. Μετά το 60′ ο Αετός έμεινε με παίκτη λιγότερο, αλλά αυτό περισσότερο φάνηκε να τον ευνοεί, καθώς η Ελλάς δεν μπόρεσε ποτέ να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, παίζοντας αρκετά προβλέψιμο ποδόσφαιρο στα τελευταία 30 λεπτά.

Αντιθέτως, ο πάγκος του Αετού Λουτρών ήταν αυτός που έδωσε το πολύτιμο τρίποντο, αφού ο Αλαγιάννης που πέρασε στο ματς στο 80′ ήταν αυτός που εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα και σκόραρε στο 82′ για να χαρίσει το χρυσό τρίποντο στην ομάδα του.

Με αυτή τη νίκη ο Αετός Λουτρών σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση, ενώ η Ελλάς Σύρου θα πρέπει να κάνει το απόλυτο στα επόμενα τρία ματς για να πετύχει τον στόχο της ανόδου στη Γ΄Εθνική.

το φιλμ του αγώνα στο Sportcyclades

Ελλάς Σύρου (Νίκος Βουτσίνος): Παπαδόπουλος, Λαλάς (64′ Σαμανίδης), Κολλιάκος (64′ Μπακατσέλος), Οικονομόπουλος (90′ Μπαλόπητας), Αργυρός, Μανουδάκης (64′ Συριανός), Μπούνας, Σαββίδης (80′ Μαραγκός), Παυλόπουλος, Ραμπαβίλας, Περιάλης.

Αετός Λουτρών (Θεαγένης Διονυσάτος): Κουμπάς, Τοπάλλι, Καλαφάτης, Καπταγιάννης (45+1′ Βλαστέλλης), Λαμπράκης (80′ Αλαγιάννης), Κριπιντίρης, Τσομπανέλλης, Παλαμουτσής, Πετρουζέλλης, Μιχαλάκης, Σεφουλάι.