Μεγάλες στιγμές στον ΑΠΣ Πάτραι, νίκησε το Γύθειο και είναι μια ανάσα πριν την άνοδο στη Γ Εθνική!

To Πάτραι επικράτησε με 2-1 του Πανγυθεατικού στα Προσφυγικά και είναι πάρα πολύ κοντά στο να κατακτήσει το ένα από τα τρία εισιτήρια ανόδου στη Γ΄Εθνική από τον 5ο όμιλο των μπαράζ.

Στο 13ο λεπτό ο Αγριμάκης σημείωσε το 1-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο πρώτος σκόρερ των “πρασίνων”, Αυγερινός Δημητρακόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Πάτρας.

Η ομάδα της Λακωνίας μείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουρτέση, αλλά δεν απέφυγε το μοιραίο.

Μάλιστα η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή αστόχησε σε πέναλτι στο 52ο λεπτό με τον νεαρό Αγριμάκη να μην μπορεί να κερδίσει τον αντίπαλο κίπερ.