Premier League : Εκπληκτικό ματς στο St James’ Park, η Σίτι πάλεψε για την επική ανατροπή! (vid)

Γκολ και θέαμα στο Saint James’ Park, με τη Νιούκαστλ να κοιτάζει στα μάτια τη Μάντσεστερ Σίτι και να την αναγκάζει στην πρώτη της γκέλα στη φετινή Premier League. Οι Πολίτες προηγήθηκαν στο 5’ με τον Γκουντογκάν, αλλά οι γηπεδούχοι γύρισαν τούμπα το παιχνίδι με τους Αλμιρόν (28’), Γουίλσον (39’) και Τρίπιερ (54’) και προηγήθηκαν με 3-1, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν με τους Χάαλαντ (60’) και Σίλβα (64’), γλιτώνοντας μεν την ήττα, αλλά όχι την γκέλα (3-3), για την 3η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Γκουντογκάν, μετά την ωραία πάσα του Μπερνάρντο Σίλβα. Στο 16’ ο Χάαλαντ έχασε την ευκαιρία να κάνει το 2-0, με τους γηπεδούχους δύο λεπτά αργότερα να φτάνουν κοντά στο 1-1, αλλά το σουτ του Αλμιρόν από το σημείο του πέναλτι έφυγε άουτ.

Στο 27’ ο Έντερσον απέκρουσε την κεφαλιά του Μπερν, αλλά ένα λεπτό αργότερα η Νιούκαστλ ισοφάρισε με τον Αλμιρόν, μετά τη σέντρα του Σεν Μαξιμέν. Στο 39’ οι γηπεδούχοι γύρισαν τούμπα το παιχνίδι με πλασέ του Γουίλσον, μετά την ωραία ενέργεια του Σεν Μαξιμέν και πήγαν στα αποδυτήρια με το προβάδισμα στο σκορ.