Premier League : “Ανάσανε” μετά από καιρό η Γουέστ Χαμ, “μοιρασιά” στο Molineux (vid)

Χάρη σε ένα γκολ του Πάμπλο Φορνάλς στο 74ο λεπτό, η Γουέστ Χαμ “έσπασε” το ρόδι στη φετινή Premier League και…ανάσανε βαθμολογικά. Δεν ανέδειξε νικητή το ματς ανάμεσα στη Γουλβς και τη Νιουκάστλ, οι “ανθρακωρύχοι” ισοφάρισαν στο 90′ με τον Σεν-Μαξιμέν.

Τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Γουλβς κατάφερε να πάρει η Νιουκάστλ, η οποία με γκολ του Αλέν Σεντ Μαξιμέν στις καθυστερήσεις έμεινε στο 1-1 με τους «λύκους».

Το σύνολο του Μπρούνο Λάγκε ευτύχισε να προηγηθεί στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ρουμπέν Νέβες να βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς γράφοντας το 1-0 στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης. Σκορ που ήταν και αποτέλεσμα του πρώτου 45λέπτου.

Στο δεύτερο μέρος οι «καρακάξες» ανέβασαν την πίεσή τους στα καρέ της Γουλβς, ωστόσο το γκολ αργούσε να έρθει και η ήττα πλησίαζε. Η Αλέν Σεντ Μαξιμέν όμως είχε άλλη… άποψη και με γκολ στις καθυστερήσεις χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Την ίδια ώρα, η Γουέστ Χαμ με το “χρυσό” όπως αποδείχτηκε γκολ του Φορνάλς στο 74′ πήρε μια πολύ σημαντική νίκη κόντρα στην Άστον Βίλα και πέτυχε την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.