Premier League : Συνεχίζει το σερί η Μπράιτον, στο -2 από την κορυφή! (vid)

Μια ακόμη νίκη, η τέταρτη σε έξι ματς για τη Μπράιτον, που πραγματοποιεί εξαιρετικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα! Οι “μπλε” επικράτησαν με 5-2 της ουραγού Λέστερ, που δε λέει να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση.

Η Λέστερ για ακόμα μία φορά κατάφερε να βάλει δύσκολα στον εαυτό της και να χάσει από την (καλύτερη αγωνιστικά) Μπράιτον.

Οι “Αλεπούδες” εμφανίστηκαν ιδιαίτερα επηρεασμένοι από τα προηγούμενα αρνητικά αποτελέσματα και έχασαν με 5-2 εκτός έδρας. Αποτέλεσμα που φέρνει την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς στην τελευταία θέση με έναν μόλις βαθμό.

Σαφώς με αυτήν την αγωνιστική εικόνα, είναι περιττό να αναλύσουμε με λεπτομέρειες το παιχνίδι, καθώς η Λέστερ δεν παρουσίασε κάτι το διαφορετικό. Μία εικόνα που ξεκίνησε καλά, με γκολ του Ιχεανάτσο στο 1ο λεπτό και από εκεί και πέρα μία εικόνα κακή που φάνηκε και από το τελικό σκορ.

Από την άλλη μεριά, η Μπράιτον συνέχισε δυναμικά την Premier League, έφτασε τους 13 βαθμούς σε 6 παιχνίδια και φαίνεται πως φέτος δεν θα “ιδρώσει” για την παραμονή της.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Καϊσέδο, Τροσάρ, ΜακΆλιστερ (2) αλλά και ένα αυτογκόλ του Λιουκ Τόμας, ενώ για τη Λέστερ οι Ιχεανάτσο και Ντάκα.