Handball Premier : Ευρεία νίκη για τον ΠΑΟΚ, 32-20 τη Δράμα

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Handball Premier ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας στην 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος τη Δράμα με 32-20.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά έχοντας μεγάλη συγκέντρωση, με τον ΠΑΟΚ να χτίζει μία διαφορά 6 τερμάτων από τα πρώτα 20 λεπτά. Ο Mojsilov ο οποίος βρισκόταν σε εξαιρετική ημέρα κράτησε τα γκολ των φιλοξενούμενων σε μονοψήφιο αριθμό, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 15-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, ο ΠΑΟΚ μπήκε με τον ίδιο υψηλό ρυθμό κάνοντας ένα σερί 3 τερμάτων στα πρώτα λεπτά και μετά κατέβασε «στροφές». Ο Δικέφαλος είχε το πάνω χέρι στην διακύμανση του σκορ, δημιουργώντας και κρατώντας μία διαφορά 10 γκολ, οι φιλοξενούμενοι είχαν απάντηση, κλείνοντας την ψαλίδα του σκορ κατά διαστήματα. Ωστόσο ο ΠΑΟΚ συνέχισε να διευρύνει το σκορ από την περιφέρεια του και να έχει απάντηση στα σουτ των αντιπάλων του με τον τερματοφύλακα του Mojsilov. Η αναμέτρηση τέλειωσε με τον πίνακα του σκορ να γράφει 32-20.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 7-2, 9-3, 12-6, 15-9 (ημχ.), 18-9, 21-11, 24-15, 27-17, 30-18, 32-20

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Νικολαϊδης 3, Γιαβασίδης, Δ. Τριανταφυλλίδης 5, Καβουσανάκης 2, Βελισσαρίου, Δούγιας, Τζωρτζίνης 3, Παπάζογλου 3, Τσαμουρίδης 1, Λαδάκης 6, Ελευθεριάδης 2, Τσαναξίδης 3, Τ. Τριανταφυλλίδης 4, Μοισίλοφ, Μαρίνος.

Δράμα ’86 (Βαλαβάνης): Βασιλείου, Παπάζογλου, Μπάρμπας, Μωραϊτης 1, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος, Τορνικίδης 1, Τόσκας 6, Τουνγκελίδης, Καλαϊτζίδης, Παπαγεωργίου 5, Ζιβούλοβιτς 2, Παπαδόπουλος 2, Σίνα .

Διαιτητές: Μπέτμαν- Τζαφερόπουλος, Κόκκινη: 20:17 Δούγιας (χτύπησε με τη μπάλα το κεφάλι του τερματοφύλακα σε προσπάθεια εκτέλεσης πέναλτι), Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 0/2-2/2