Κατηγορίες
Ποδόσφαιρο Κόσμος

Nations League : Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής και οι τελικές βαθμολογίες (25-26/9)

League Α, 1ος όμιλος

Δανία – Γαλλία  2-0
Αυστρία – Κροατία  1-3

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Κροατία 6 4 1 1 8 6 2 13
2 Δανία 6 4 0 2 9 5 4 12
3 Γαλλία 6 1 2 3 5 7 -2 5
4 Αυστρία 6 1 1 4 6 10 -4 4

*H Κροατία συνεχίζει στην τελική φάση, η Αυστρία υποβιβάζεται στη League B

League Α, 2ος όμιλος

Πορτογαλία – Ισπανία (27/9, 21.45)
Ελβετία – Τσεχία (27/9, 21.45)

 

League Α, 3ος όμιλος

Αγγλία – Γερμανία  3-3
Ουγγαρία – Ιταλία  0-2

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ιταλία 6 3 2 1 8 7 1 11
2 Ουγγαρία 6 3 1 2 8 5 3 10
3 Γερμανία 6 1 4 1 11 9 2 7
4 Αγγλία 6 0 3 3 4 10 -6 3

*H Ιταλία συνεχίζει στην τελική φάση, η Αγγλία υποβιβάζεται στη League B

League Α, 4ος όμιλος

Ολλανδία – Βέλγιο  1-0
Ουαλία – Πολωνία  0-1

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολλανδία 6 5 1 0 14 6 8 16
2 Βέλγιο 6 3 1 2 11 8 3 10
3 Πολωνία 6 2 1 3 6 12 -6 7
4 Ουαλία 6 0 1 5 7 12 -5 1

*H Ολλανδία συνεχίζει στην τελική φάση, η Ουαλία υποβιβάζεται στη League B

League Β, 1ος όμιλος

Ουκρανία – Σκωτία (27/9, 21.45)
Ιρλανδία – Αρμενία (27/9, 21.45)

 

League Β, 2ος όμιλος

Ρωσία – Ισραήλ ΜΑΤΑΙΩΣΗ
Αλβανία – Ισλανδία (27/9, 21.45)

 

League Β, 3ος όμιλος

Ρουμανία – Βοσνία  4-1
Μαυροβούνιο – Φινλανδία  0-2

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Βοσνία 6 3 2 1 8 8 0 11
2 Φινλανδία 6 2 2 2 8 6 2 8
3 Μαυροβούνιο 6 2 1 3 6 6 0 7
4 Ρουμανία 6 2 1 3 6 8 -2 7

*H Βοσνία προβιβάζεται στη League Α, η Ρουμανία υποβιβάζεται στη League C

League Β, 4ος όμιλος

Νορβηγία – Σερβία (27/9, 21.45)
Σουηδία – Σλοβενία (27/9, 21.45)

 

League C, 1ος όμιλος

Νήσοι Φερόε – Τουρκία  2-1
Λουξεμβούργο – Λιθουανία  1-0

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Τουρκία 6 4 1 1 18 5 13 13
2 Λουξεμβούργο 6 3 2 1 9 7 2 11
3 Ν.Φερόε 6 2 2 2 7 10 -3 8
4 Λιθουανία 6 0 1 5 2 14 -12 1

*H Τουρκία προβιβάζεται στη League B, η Λιθουανία υποβιβάζεται στη League D

League C, 2ος όμιλος

Ελλάδα – Β.Ιρλανδία (27/9, 21.45)
Κόσοβο – Κύπρος (27/9, 21.45)

 

League C, 3ος όμιλος

Σλοβακία – Λευκορωσία  1-1
Αζερμπαϊτζάν – Καζακστάν  3-0

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Καζακστάν 6 4 1 1 8 6 2 13
2 Αζερμπαϊτζάν 6 3 1 2 7 4 3 10
3 Σλοβακία 6 2 1 3 5 6 -1 7
4 Λευκορωσία 6 0 3 3 3 7 -4 3

*Το Καζακστάν προβιβάζεται στη League B, η Λευκορωσία υποβιβάζεται στη League D

League C, 4ος όμιλος

Σκόπια – Βουλγαρία  0-1
Γιβραλτάρ – Γεωργία  1-2

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Γεωργία 6 5 1 0 16 3 13 16
2 Βουλγαρία 6 2 3 1 10 8 2 9
3 Σκόπια 6 2 1 3 7 7 0 7
4 Γιβραλτάρ 6 0 1 5 3 18 -15 1

*Η Γεωργία προβιβάζεται στη League B, το Γιβραλτάρ υποβιβάζεται στη League D

League D, 1ος όμιλος

Ανδόρα – Λετονία  1-1
Μολδαβία – Λιχτενστάιν  2-0

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Λετονία 6 4 1 1 12 5 7 13
2 Μολδαβία 6 4 1 1 10 6 4 13
3 Ανδόρα 6 2 2 2 6 7 -1 8
4 Λιχτενστάιν 6 0 0 6 1 11 -10 0

*Η Λετονία προβιβάζεται στη League C

League D, 2ος όμιλος

Σαν Μαρίνο – Εσθονία  0-4
Ρεπό : Μάλτα

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Εσθονία 4 4 0 0 10 2 8 12
2 Μάλτα 4 2 0 2 5 4 1 6
3 Σαν Μαρίνο 4 0 0 4 0 9 -9 0

*Η Εσθονία προβιβάζεται στη League C

error: Protected