Bundesliga : Νέα μεγάλη νίκη για την εκπληκτική Ουνιόν! (vid)

Ούτε η Στουτγκάρδη του Κωνσταντίνου Μαυροπάνου μπόρεσε να αποτελέσει εμπόδιο στη φετινή Ουνιόν, που φιγουράρει στην κορυφή της Bundesliga!

Χάρη στο γκολ του Γέκελ στο 76′, η ομάδα του Ουρς Φίσερ επικράτησε 1-0 για την 9η αγωνιστική της Bundesliga και είναι μόνη πρώτη.

Από την άλλη, η ομάδα του Ντίνου Μαυροπάνου, ο οποίος αγωνίστηκε βασικός για όλο το 90λεπτο, συνεχίζει στα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας, έχοντας συγκεντρώσει πέντε βαθμούς.

Αν και το ματς ήταν φτωχό από φάσεις, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν δίχτυα στο 76ο λεπτό. Ο Γκίσελμαν εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, ο Γέκελ πήδηξε για την κεφαλιά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Βερολίνου.

Τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για την Στουτγκάρδη στη συνέχεια, καθώς στο 82ο λεπτό ο Γκιρασί αποβλήθηκε βλέποντας τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε.

Στουτγκάρδη (Πελεγκρίνο Ματαράτσο) : Μίλερ, Άντον, Ζαγκάντου (67′ Σόσα), Μαυροπάνος, Ίτο (72′ Στένζελ), Καραζόρ (82′ Πφάιφερ), Έντο, Αχαμάντα, Κατόμπα (67′ Φίριχ), Τομάς, Γκιρασί

Ουνιόν Βερολίνου (Ουρς Φίσερ) : Ρόνοβ, Γέκελ, Κνόχελ, Ντόκι, Ριέρσον, Κεντίρα (83′ Σεγκουίν), Γκίσελμαν, Χαραγκούτσι (83′ Πάντοβιτς), Σέφερ (65′ Θόρσμπι), Τζόρνταν (65′ Μπέρενς), Μπέκερ (73′ Λέβελινγκ)